Holandia: Tesla otwiera wszystkie stacje Supercharger dla innych modeli EV

0
TESLA, TESLA SUPERCHARGER, TESLA SIEĆ SUPERCHARGERÓW, TESLA ŁADOWARKI, TESLA STACJE ŁADOWANIA, STACJE ŁADOWANIA TESLI, ŁADOWARKI TESLI, SUPERCHARGER, ŁADOWANIE TESLI, MAPA STACJI ŁADOWANIA TESLI, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, ELON MUSK, TESLA SUPERCHARGERS, BEV, HOLANDIA OTWARTE SUPERCHARGERY, TESLA OTWIERA SUPERCHARGERY DLA INNYCH MAREK, ŁADOWANIE INNYCH SAMOCHODÓW NIŻ TESLA NA SUPERCHARGERZE

Tesla ogłosiła, że ​​udostępnia wszystkie stacje sieci Supercharger w Holandii dla samochodów elektrycznych innych marek. Ale będą mogli się na nich ładować mieszkańcy jedynie kilku krajów.

Tesla już latem 2021 roku ogłosiła plany otwarcia sieci Superchargerów na inne marki, co zostało później potwierdzone podczas konferencji inwestorskiej, gdzie ujawniono plany Tesli dotyczące potrojenia liczby ultraszybkich stacji ładowania do 2023 roku. W listopadzie ubiegłego roku Tesla uruchomiła program pilotażowy na 10 stacjach Supercharger w Holandii.

W zeszłym miesiącu amerykański producent samochodów ogłosił, że program rozszerzy się na kolejne stacje w Norwegii i Francji, za to w poniedziałek 14 lutego Tesla podała, że programem zostały objęte wszystkie stacje Supercharger w Holandii, czyli 36 lokalizacji.

Takie stopniowe otwieranie kolejnych stacji ma również na celu zbadanie jak Superchargery funkcjonują z większym niż do tej pory obłożeniem. Na podstawie poczynionych analiz będą podejmowane decyzje o otwarciu kolejnych lokalizacji.

W jaki sposób naładować samochód elektryczny na stacji Supercharger?

Tesla na swojej stronie zamieściła krótki poradnik dla nowych użytkowników stacji ładowania. Kierowcy innych EV aby korzystać z otwartych Superchargerów muszą pobrać aplikację Tesli (wersja 4.2.3 lub wyższej) oraz posiadać samochód ze złączem CCS. Po pobraniu aplikacji należy utworzyć w niej konto oraz wybrać opcję „Naładuj pojazd inny niż Tesla”.

Co ciekawe również właściciele Tesli mogą używać swojego istniejącego konta do ładowania pojazdów innych niż Tesla.

Gdzie jest obecnie dostępny program pilotażowy otwartych Superchargerów?

Program pilotażowy otwartych stacji Supercharger dla innych samochodów niż Tesla jest obecnie dostępny we Francji, Holandii i Norwegii.

Czy można korzystać z ładowania na Superchargerze, jeśli odwiedza się Holandię, Francję lub Norwegię?

Program pilotażowy stacji Supercharger dla pojazdów innych niż Tesla jest obecnie dostępny dla jedynie dla mieszkańców Holandii, Francji, Norwegii, Niemiec i Belgii. Oczywiście posiadacze Tesli mogą korzystać z tych stacji bez ograniczeń.

Ile kosztuje ładowanie pojazdów innych niż Tesla?

Stawki dla kierowców innych pojazdów niż Tesla zawierają w sobie dodatkowe koszty poniesione w celu obsługi ładowania szerokiej gamy pojazdów i dostosowania do nich systemu obsługi ładowania. Stawki różnią się również w zależności od lokalizacji, a ceny ładowania są widoczne w aplikacji Tesli. Opłatę za ładowanie można obniżyć dzięki wykupieniu miesięcznego abonamentu, który w zależności od kraju kosztuje około 13 euro miesięcznie. Po wykupieniu abonamentu, przykładowo we Francji, opłata za ładowanie spada z około 0,57 euro/kWh do 0,40 euro/kWh (ceny są różne w zależności od stacji i kraju).

źródło: TESLA