Daimler i Bosch łączą siły żeby zbudować system autonomicznej jazdy

0

Firma macierzysta Mercedesa – Daimler, ogłosiła dzisiaj ważne partnerstwo z niemiecką firmą Bosch w celu opracowania technologii samoprowadzących się samochodów, przeznaczonych na potrzeby przewozu osób takich jak: taksówek i miejskich wypożyczalni samochodów. Celem zawartego porozumienia jest osiągnięcie autonomicznych systemów napędowych na poziomie 4 i 5 na początku następnej dekady, tj. 2020-2021 r.

Obie niemieckie firmy, samodzielnie rozwijają technologie samoprowadzących się pojazdów, dlatego ten sojusz wydaje się być ważniejszym krokiem dla każdej z tych firm.

Firmy ogłosiły dziś w komunikacie prasowym:

Naszym celem jest wspólny rozwój oprogramowania i algorytmów dla autonomicznego systemu. Projekt zajmie się kompleksową wiedzą na temat samochodów firmy Daimler – wiodącym na świecie producentem najwyższej klasy samochodów – i połączy je z systemami i wiedzą fachową Bosch, największego na świecie dostawcy części do samochodów. Powstające w efekcie synergii rezultaty umożliwią przygotowanie tej technologii do jak najszybszej produkcji.

Bosch dostarcza części, na przykład antenę radarową do Autopilota Tesli i używa pojazdów Tesli do opracowywania własnego oprogramowania do jazdy autonomicznej.Z drugiej strony, Daimler pracuje nad jazdą autonomiczną ze stopniowym podejściem do wdrażania autonomicznych elementów wspomagania kierowcy w swoich pojazdach. Na przykład w klasie E-klasie obecnie stosowany jest drugi poziom jazdy autonomicznej.

Cel partnerstwa wykracza jednak poza poziom 2 i 3, aby osiągnąć poziom 4 i 5, które są już w pełni autonomicznymi systemami. Te poziomy autonomicznej jazdy mają zasadnicze znaczenie w celu stworzenia taksówek bez kierowców i pojazdów dla firm car-sharingowych, gdzie również kierowca nie będzie musiał być obecny.