Tesla kupiła Bitcoiny za 1,5 mld USD. Kurs kryptowaluty poszybował na rekordowy poziom

0
TESLA KUPUJE BITCOINA, ELON MUSK, TESLA, BITCOIN

Tesla Inc. zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Bitcoina, czyli najpopularniejszą na świecie kryptowalutę i zasygnalizowała zamiar przyjęcia jej jako formy płatności. Tym ruchem amerykański producent samochodów elektrycznych wysyłał ceny BTC do historycznego maksimum (ATH).

Kupisz Teslę za Bitcoiny

Tesla poinformowała w poniedziałek, że po zaktualizowaniu swojej polityki inwestycyjnej w styczniu stawia na Bitcoina, aby umożliwić firmie inwestowanie w aktywa cyfrowe, a także w złoto kruszcowe i fundusze giełdowe w złocie. Zgodnie z dokumentami opublikowanymi przez amerykański nadzór finansowy Tesla w styczniu tego roku zakupiła bitcoiny za 1,5 mld USD. Po upublicznieniu tej informacji Bitcoin wzrósł aż o 16%, osiągając rekordowy poziom 44 795,20 $. Producent z Kalifornii zapowiedział dodatkowo, że w najbliższej przyszłości będzie akceptował Bitcoina jako formę płatności.

Wykorzystanie Bitcoina przez wiodącego producenta samochodów elektrycznych nadaje coraz większą legitymizację walutom elektronicznym, które w ostatnich latach stają się bardziej powszechnym zasobem, pomimo sceptycyzmu niektórych. Elon Musk często tweetował na tematy związane z kryptowalutami, a na początku tego miesiąca w wywiadzie nazwał Bitcoina „dobrą rzeczą”. Tesla stała się kolejną spółką z amerykańskiej giełdy – po m.in. MicroStrategy i Square, która część swoich rezerw kapitałowych przeznaczyła na zakup kryptowaluty BTC. 

Źródło: bloomberg