100 euro miesięcznie za leasing elektryka we Francji?

0
FRANCJA LEASING AUT ELEKTRYCZNYCH, FRANCJA DOPŁATY DO ZAKUPU AUT ELEKTRYCZNYCH, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE FRANCJA, BEV, FRANCJA DOTACJE DO ZAKUPU EV

Francuski rząd planuje dotować leasing pojazdów elektrycznych. Dzięki zapowiadanemu wsparciu auta całkowicie elektryczne mogą kosztować jedyne 100 euro miesięcznie.

Jak możemy przeczytać w artykule Bloomberga, francuski minister Gabriel Attal zapowiedział w wywiadzie telewizyjnym wprowadzenie dotacji do leasingu samochodów elektrycznych. Wprowadzenie dopłat do leasingu aut elektrycznych byłoby z resztą również zgodne z obietnicą wyborczą prezydenta Emmanuela Macrona. Prezydent Francji obiecał wprowadzenie dopłat do leasingu aut elektrycznych dla gospodarstw domowych o najniższych dochodach. Przy cenie 100 euro miesięcznie leasing pojazdu elektrycznego kosztowałby o wiele mniej niż to, co przeciętny Francuz wydaje w tym samym czasie na benzynę.

Przeczytaj również:Francja: Reklamy samochodów zachęcą ludzi do jazdy na rowerze i spacerów

Francuski rząd prawdopodobnie pracuje już nad wprowadzeniem nowej dotacji. Macron obiecał program dopłaty do leasingu po tym jak wyniki badań pokazały, że mimo dopłat do zakupu EV nadal wielu osób na nie nie stać. Co ważne obniżony leasing ma być dostępny nie tylko dla firm, ale również dla osób prywatnych.

Obecnie we Francji obowiązują dotacje w wysokości do 6 000 euro na zakup samochodów elektrycznych kosztujących mniej niż 47 000 euro. Do tej kwoty może zostać doliczona dodatkowa dopłata w przypadku złomowania starego auta z silnikiem spalinowym.

Jak podaje Automotive News Europe, 12 % ze sprzedaży nowych samochodów w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2022 roku we Francji było czysto elektrycznych.

źródło: bloomberg.com