BYD zainwestuje 10 mln euro w zakład autobusów elektrycznych we Francji

0
Firma BYD ogłosiła swoje drugie miejsce w montażu autobusów elektrycznych w Europie. Po projekcie fabryki na Węgrzech, teraz chiński producent zamierza zainwestować około 10 milionów euro w mieście Allonne, niedaleko Beauvais w Hauts-de-France w swój drugi zakład w Europie. Francja przekonała BYD przez wzgląd na status tego kraju, jako największego rynku autobusowego w Europie.

Nowy siedziba w fazie początkowej będzie zatrudniała około 100 osób i będzie mogła produkować do 200 pojazdów rocznie. Początek produkcji planowany jest od połowy 2018 r.

„Projekt zakłada utworzenie w pierwszej fazie około 100 miejsc pracy. Zakład produkcyjny zajmuje 32 000 mkw, a działki są o łącznej powierzchni blisko 80 000 mkw. W pierwszej fazie montowanych będzie do 200 pojazdów rocznie. Będą to jednopiętrowe autobusy i autokary. Inne pojazdy też mogą zostać dodane, ponieważ BYD rozszerza swoją linię produktów. Produkcja ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2018 r. Poza montażem autobusowym, firma BYD planuje dział obsługi posprzedażowej w zakresie konserwacji i napraw, a także centrum logistyczne części zamiennych. W dłuższej perspektywie można spodziewać się centrum testowego baterii.

Poniżej kilka wypowiedzi osób, znajdujących na zdjęciu powyżej.

Isbrand Ho, Dyrektor Zarządzający BYD Europe, powiedział:

Wybraliśmy Francję, ponieważ ma największy rynek autobusowy w Europie. Wybraliśmy region Beauvais i Hauts-de-France ze względu na jakość proponowanego budynku, idealną lokalizację regionu i aktywne podejście władz lokalnych i regionalnych. Chciałbym skorzystać z tej okazji, aby podziękować przedstawicielom regionu Hauts-de-France, Konurbacji Beauvais, Nord France Invest i France Business.

 

Chcemy przyczynić się do czystszego powietrza w dużych miastach. Autobusy miejskie z napędem na olej napędowy są nie tylko jednym z wiodących źródeł zanieczyszczenia powietrza, ale także jedną z kategorii pojazdów najłatwiejszej do zelektryfikowania, ponieważ poruszają się po wyraźnie określonych trasach. Przewidujemy znaczny wzrost sprzedaży elektrycznych autobusów w Europie, a zwłaszcza we Francji, największym europejskim rynku.


Xavier Bertrand, Prezydent regionu Hauts-de-France:

Decyzja BYD o utworzeniu w Hauts-de-France to świetna wiadomość o zatrudnieniu – priorytetem naszego regionu. Zakład taki pokazuje, że przyciągniemy duże międzynarodowe korporacje. Wreszcie, produkcja elektrycznych autobusów doskonale wpisuje się w naszą trzecią strategię rewolucji przemysłowej, która ma uczynić Hauts-de-France liderem w dziedzinie transformacji energetycznej.


Caroline Cayeux, senator i burmistrz Beauvais i prezes aglomeracji Beauvais:

Wybór BYD potwierdza atrakcyjność regionu Beauvais dla biznesu i podkreśla naszą zdolność do obsługi najnowocześniejszych gałęzi przemysłu. Firma znalazła tutaj potrzebne budynki, a także wykwalifikowaną kadrę z naszego biura pracy. Zaprezentowaliśmy, co mamy do zaoferowania, a nasze aktywa spełniają wszystkie wymagania Grupy BYD. Rezultatem jest korzystne partnerstwo, które oficjalnie rozpoczniemy.


Didier Martin, prefekt departamentu Oise, z zadowoleniem przyjął także decyzję BYD o utworzeniu lokalnie:

Ten projekt świadczy o przemysłowym wigorze Oise i jego zdolności do najnowszych gałęzi przemysłu, które zajmują się przejściem na zrównoważone źródła energii. Wynika to z bliższych więzi między francuskim państwem a społecznościami lokalnymi, współgrając z partnerem w celu ożywienia rozwoju regionalnego i zatrudnienia.