Prototyp Lucid Air osiągnął na testach prędkość 350km/h

0

Lucid Motors przeprowadził ostatnio testy swojego całkowicie elektrycznego prototypu. W ramach trwającego programu rozwoju udało im się osiągnąć maksymalną prędkość 217 mph (350 km/h). Jest to naprawdę imponująca prędkość jak na całkowicie elektryczny samochód. Dla porównania maksymalna prędkość Tesli Model S to 155 mph (250 km/h). Ale podobnie jak w testach firmy Lucid, prędkość jest ograniczona elektronicznie, aby zapobiec niepotrzebnemu zużyciu układu napędowego.

Fakt, że firma Lucid osiągnęła prędkość maksymalną ponad 200 mph w testach nie oznacza, że będzie to najwyższa prędkość w samochodach, które trafią do produkcji. Chodzi o zapobiegnięcie szybszemu zużyciu układu napędowego, dlatego w celu przeciwdziałania temu zjawisku – prędkość będzie ograniczona elektronicznie.

Niemniej jednak dane z testu zostaną wykorzystane do stworzenia najlepszej konfiguracji wersji produkcyjnej. Lucid wyjaśnia w komunikacie prasowym:

Prawdziwe testy są ważną częścią procesu inżynieryjnego. Umożliwiają zespołowi korelowanie komputerowych modeli symulacji z rzeczywistą wydajnością. Zebrane dane zostaną teraz wykorzystane do symulacji termicznych i aerodynamicznych oraz do dalszej poprawy wydajności, która będzie testowana w późniejszym okresie tego roku na jeszcze wyższych prędkościach.

Lucid obecnie posiada kilka prototypów w swoim programie testowym, ale zbudowano jeden z klatką, dla sprawdzenia maksymalnej prędkości i wydajności samochodu elektrycznego.

Test został przeprowadzony na owalnej 7,5 milowej pętli TRC Ohio. Poniżej film od firmy Lucid pokazujący kawałek testu:

Lucid Motors planuje wprowadzić model Air do produkcji w 2019 roku. Do tego czasu muszą wybudować fabrykę samochodów elektrycznych, na którą firma chce przeznaczyć około 700 milionów dolarów.