Skoda Superb Plug-in Hybrid w sprzedaży od 2019 roku

0

Aktualizacja: Cennik hybrydowej Skody Superb – od 147 850 zł

Aktualizacja: Skoda rozpoczęła seryjną produkcję hybrydowego Superba

Czytaj więcej: Pierwsza hybryda w gamie Skody. Superb iV PHEV

Po niedawnej zapowiedzi pierwszego samochodu elektrycznego Skody jakim w 2019 roku będzie Citigo E, Czeska marka rozpędza się jeśli chodzi o elektryfikację. W przyszłym roku oprócz elektrycznego auta miejskiego, Skoda szykuje nam jeszcze jedną niespodziankę. Będzie to Skoda Superb Plug-in Hybrid.

Skoda należy do grupy VW, gdzie ten napęd jest już z powodzeniem stosowany chociażby w Passacie, czy Golfie GTE. Teraz inżynierowie z Czech zaadoptują go do swojego flagowego modelu.

SPECYFIKACJA

Wstępne dane techniczne wskazują, że będzie to połączenie turbodołaowanego silnika benzynowego o pojemności 1,4 litra i mocy 154 KM oraz silnika elektrycznego o mocy 114 KM. Silniki będą zintegrowane z automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią DSG. Całkowita łączna moc wyjściowa obu silników ma wynosić 218 KM.

ZASIĘG

Skoda deklaruje, że Superb PHEV będzie mógł podróżować w trybie bezemisyjnym na odległość około 56 kilometrów. Z tego względu zmniejszy się jego spalanie, co przełoży się na mniejszą emisję CO2 do około 31 gramów/kilometr.

Czytaj więcej: Pierwsza hybryda w gamie Skody. Superb iV PHEV

Źródło: autoexpress.co.uk