Skoda Octavia RS iV – cyfrowa premiera czeskiej hybrydy PHEV

0
Skoda Octavia RS iV PHEV, hybryda plug-in, moc, przyspieszenie, bateria, zasięg

Niedawno na polskie drogi trafiła hybrydowa limuzyna od Skody – Superb iV. Jednak czeski producent nie zwalnia tempa i implementuje hybrydowy napęd do kolejnych swoich samochodów.

Dziś o godzinie 9 rano odbyła się premiera Skody Octavii RS iV online. Premiera miała się odbyć na targach motoryzacyjnych w Genewie, lecz targi te zostały odwołane z powodu panującego koronawirusa, dlatego przeniesiona została do internetu.

Skoda Octavia RS iV PHEV, hybryda plug-in, moc, przyspieszenie, bateria, zasięg, premiera

Przeczytaj też: Hybrydowa Skoda Superb iV od 148 tys. zł

Skoda Octavia RS iV – sportowa hybryda PHEV czeskiego producenta

Nowa OCTAVIA RS iV posiada silnik spalinowy 1.4 TSI o mocy 150 KM oraz silnik elektryczny o mocy 85 kW, zapewniające łączną moc 245 KM i 400 Nm. Przekładnię stanowi znana już dwusprzęgłowa skrzygnia DSG o 6 przełożeniach.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 13 kWh, w który wyposażone jest auto, pozwala natomiast na pokonanie do 60 kilometrów w trybie bezemisyjnym (zgodnie z WLTP). Jazda w trybie elektrycznym sprawia, że maksymalny moment obrotowy, wynoszący dla silnika elektrycznego 330 Nm, dostępny jest już od samego startu auta.

W trybie sportowym, przy wykorzystaniu obu silników jednocześnie i pełnej mocy pojazdu auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,3 sekundy.

Kolejne wersje hybrydowej Octavii PHEV i mHEV już niebawem

Producent zaoferuje nową generację modelu OCTAVIA również w trzech innych zelektryfikowanych wersjach. Pierwszą z nich jest OCTAVIA  iV, czyli hybryda typu plug-in o mocy 150 kW (204 KM). Do niej dołączają dwa modele e-TEC o mocy 81 kW (110 KM) i 110 kW (150 KM), które po raz pierwszy wykorzystują technologię miękkiej hybrydy.

Skoda Octavia RS iV PHEV, hybryda plug-in, moc, przyspieszenie, bateria, zasięg

 

Źródło: materiały prasowe Skoda