Volkswagen udostępnia nową wersję Passata GTE z większą baterią

0

Odświeżoną wersję Volkswagena Passata będzie można już niebawem zamawiać. Na polskiej stronie producenta nie ma jeszcze oficjalnego cennika, ale widnieje cena „od 175 890 zł”.

Redakcja SamochodyElektryczne.news testowała poprzednią wersję VW Passata GTE, którą znajdziecie tutaj.

Najważniejszą zmianą jest umieszczenie w samochodzie większej baterii, za sprawą której auto przejedzie więcej kilometrów w trybie bezemisyjnym. Dodatkowo w Passacie zmienił się delikatnie wygląd zewnętrzny i wewnętrzny.

Upgrade baterii daje teraz możliwość zgromadzenia w niej o 31% więcej energii elektrycznej w stosunku do poprzednika. Pojemność 13 kWh ma zapewnić 56 km zasięgu (sedan) i 54 km (variant) w trybie elektrycznym (WLTP).

Specyfikacja jednostek napędowych:

  • Moc silnika benzynowego: 156 KM

  • Moc silnika elektrycznego: 116 KM

  • Łączna moc systemu: 218 KM

Ładowanie

Tak jak poprzednio, w Passacie GTE gniazdo do ładowania zostało umieszczone z przodu (zintegrowane z grillem).

Maksymalna moc ładowania obsługiwana przez nowego Passata GTE (on-board charger) wynosi 3,6 kW. Dzięki takiej mocy uzupełnimy baterię od zera do 100% w czasie ok. 4,5 h.

Nowy Passat GTE od teraz będzie występował w dwóch wersjach nadwozia: sedan i variant – wcześniej był dostępny jedynie variant. W przypadku sedana cena ma rozpoczynać się od 44 795 euro, natomiast variant (kombi) od 45 810 euro.