Nowe Renault Zoe – bateria 52 kWh oraz gniazdo CCS 50 kW

0

Renault jest europejską firmą sprzedającą najwięcej EV. W swojej gamie oprócz Kangoo i Twizy posiada również Zoe. Zoe produkowane jest już od 2013 r. Na początku występowało w wersji z pakietem baterii o pojemności 22 kWh, a obecna wersja posiada większą baterię – 41 kWh (zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją tego samochodu).

Nadchodzi jednak drobny lifting, który zmieni nieco auto na zewnątrz i wewnątrz. Oprócz zmian optycznych, zwiększona zostanie również bateria. Trzecie wcielenie Zoe ma posiadać baterię o pojemności 52 kWh. Co ciekawe, bateria ma mieć takie same rozmiary jak 41 kWh. Wniosek jest tylko jeden, technologia pędzi do przodu, a po Renault Zoe widać to bardzo wyraźnie.

Skoro wspomnieliśmy już o zmianach w wyglądzie i pakiecie baterii, czas na rewolucyjną dla Zoe nowość, czyli szybkie ładowanie prądem stałym (DC). Nowa wersja będzie posiadać gniazdo CCS, które maksymalnie pozwoli ładować baterie mocą 50 kW. Jest to bardzo dobry ruch ze strony francuskiego producenta, ponieważ do tej pory Renault było wyposażone tylko w gniazdo AC Type2.

Renault zwiększyło również moc silnika z 80 do 100 kW.

Źródło: electrek.co