Tesla do 2023 roku chce potroić swoją sieć Superchargerów

0
TESLA SUPERCHARGERY, ILE SUPERCHARGERÓW TESLI W EUROPIE, LICZBA SUPERCHARGERÓW, LISTA SUPERCHARGERÓW, ŁADOWANIE TESLI, GDZIE NAŁADOWAĆ TESLĘ, STACJE ŁADOWANIA, ŁADOWARKI TESLI

Tesla w ciągu najbliższych trzech lat planuje potroić swoją światową sieć ultraszybkich ładowarek. Poinformował o tym menedżer Tesli Drew Baglino podczas konferencji inwestorskiej dotyczącej najnowszych danych kwartalnych.

Sieć uległa podwojeniu w ciągu ostatnich 18 miesięcy i planujemy ją potroić w ciągu najbliższych dwóch lat” – zapowiedział Baglino. Zgodnie z kwartalnym raportem, który pojawił się pod koniec września, Tesla posiadała 3 254 lokalizacje Superchargerów na całym świecie z 29 281 punktami ładowania. Porównując ten wynik do III kwartału 2020 roku oznacza to, że sieć ładowania powiększyła się o około 50%, ale w tym samym czasie liczba kupowanych i dostarczanych Tesli wzrosła o 73%.

Tesla powiększa sieć Superchargerów

Według Baglino, starszego wiceprezesa Tesli ds. inżynierii układów napędowych i akumulatorów, ekspansja ma na celu nie tylko otwarcie nowych obszarów, ale także ponowne zagęszczenie regionów, na które jest szczególnie duże zapotrzebowanie. „Zespół ds. Superchargerów monitoruje zagęszczenie ruchu i planuje ekspansję, aby zapewnić obsługę klienta przy minimalnym czasie oczekiwania wraz ze wzrostem naszej floty pojazdów” – powiedział Baglino. „Chociaż z pewnością mamy pracę do wykonania w zakresie zwiększania przepustowości w niektórych zatłoczonych obszarach, średnie zatłoczenie sieci zmniejszyło się w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Niemniej jednak nie stoimy w miejscu”.

Aby zrekompensować pojawiające się kolejki w niektórych lokalizacjach, Tesla planuje podjąć kilka środków. Po pierwsze, w niektórych przypadkach zostaną zainstalowane mobilne Superchargery. Drugie rozwiązanie, to ogłoszone właśnie wprowadzenie strategii cenowych, „które zachęcają do większego korzystania poza godzinami szczytu, aby uniknąć czasu oczekiwania”. Nie podano jeszcze, jak będzie wyglądał zmieniony cennik ładowania.

Zapowiedzi powiększania globalnej sieci Superchargerów wynikają nie tylko ze zwiększającej się stale liczby dostaw samochodów, ale również z planów otwarcia się Supechargerów na inne marki samochodów, które Tesla ogłosiła latem. Po otwarciu swoich stacji ładowania na inne marki Tesla będzie mogła liczyć w USA na skorzystanie z planowanych dopłat do infrastruktury ładowania, które nie tak dawno ogłosił Joe Biden. Plan zakłada wysokie dopłaty do infrastruktury ładowania – ale pod warunkiem, że ze stacji mogą korzystać nie tylko pojazdy jednej marki.

Jeśli chodzi o Europę, to Tesla na początku sierpnia zaktualizowała swoją mapę Superchargerów. Zgodnie z nią np. w Niemczech planowanych jest 55 nowych lokalizacji Supercharger, co oznacza, że ​​po rozbudowie byłoby tam około 145 lokalizacji. Jednak ogłoszone przez Baglino potrojenie prawdopodobnie nie zostało jeszcze uwzględnione w tej liczbie.

źródło: electrive.com