Hertz składa zamówienie na 100 000 Tesli

0
TESLA, HERTZ, ZAMÓWIENIE TESLI, HERTZ ZAMÓWIENIE TESLI, 100 000 SZTUK TESLI W WYPOŻYCZALNI HERTZ, WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW HERTZ, HERTZ WYPOŻYCZENIE TESLI, ELON MUSK, TESLA NOTOWANIA NA GIEŁDZIE, SUPERCHARGER, TESLA SUPERCHARGER, TESLA MODEL 3, TESLA MODEL S, TESLA MODEL X, BEV

Hertz ogłosił imponującą inwestycję w elektryfikację 20% swojej floty wynajmu pojazdów – wprowadzenie 100 000 całkowicie elektrycznych samochodów do końca 2022 roku. Firma chce posiadać największą flotę pojazdów elektrycznych na wynajem w Ameryce Północnej i jedną z największych flot na świecie.

Elektryfikacja floty Hertza to wynik nieustannego wzrostu zainteresowania konsumentów pojazdami elektrycznymi. Działania firmy dotyczące zakupu pojazdów elektrycznych obejmują początkowe zamówienie 100 000 Tesli do końca 2022 roku oraz inwestycje w nową infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych.

Gigantyczne zamówienie na samochody Tesli

Pierwsze samochody – Tesla Model 3 , mają zostać dostarczone w listopadzie, jednocześnie w wybranych lokalizacjach w USA i Europie.

Począwszy od początku listopada aż do końca roku, klienci będą mogli wypożyczać Teslę Model 3 w wypożyczalniach Hertz na lotnisku oraz w okolicznych lokalizacjach na głównych rynkach Stanów Zjednoczonych oraz w wybranych miastach Europy.

Skutkiem tego nowego, ogromnego zamówieniu (100 000 stanowi około 10% obecnego rocznego wolumenu produkcji Tesli), kolejka klientów na nowe auta będzie jeszcze dłuższa. Tesla będzie musiała dostarczyć wszystkie samochody w ciągu około 14 miesięcy od teraz.

Hertz podaje, że ​​klienci będą mogli korzystać z sieci Tesla Supercharger, ale nie podano wprost, czy będzie to płatne czy nie:

„Hertz instaluje również tysiące ładowarek w całej swojej sieci lokalizacji. Klienci, którzy wypożyczą Teslę Model 3, będą mieli dostęp do 3000 stacji Supercharger Tesli w Stanach Zjednoczonych i Europie.”

Elektryfikacja floty Hertz

Zamówienie na 100 000 sztuk jest jedynie początkiem elektryfikacji floty samochodów (firma po raz pierwszy wprowadziła niewielką liczbę pojazdów elektrycznych w 2011 r.). Oczekuje się, że Hertz stopniowo zastąpi całą swoją flotę 500 000 samochodów pojazdami elektrycznymi, ale czas pokaże, czy wszystkie samochody elektryczne to będą właśnie Tesle. Firma Hertz jest członkiem wypożyczalni samochodów Corporate Electric Vehicle Alliance – konsorcjum firm skupionych na przyspieszeniu przejścia na pojazdy elektryczne. Jak podaje Bloomberg, umowa z Teslą nie jest zawarta na wyłączność i Hertz może kupować auta elektryczne również od innych producentów, a Tesla może współpracować z innymi wypożyczalniami.

Skok wartości akcji Tesli

W wyniku podania wiadomości lukratywnym kontrakcie Tesli z Hertzem notowania Tesli na giełdzie zanotowały gwałtowny wzrost i podczas poniedziałkowych notowań na giełdzie Nasdaq kurs akcji Tesli poszedł w górę aż o 12,66%. W czasie jednej sesji wartość giełdowa firmy wzrosła o ponad 100 mld dolarów, w wyniku czego Tesla dołączyła do elitarnego grona spółek wartych ponad bilion dolarów.

źródło: insideevs.com