Anglia i Walia: Renault wprowadza wyłącznie elektryczne samochody zastępcze

0
RENAULT ZOE, SAMOCHÓD ZASTĘPCZY RENAULT ZOE, ZASTĘPCZY SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, ELEKTRYCZNY RENAULT ZOE, SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, RENAULT SAMOCHODY ZASTĘPCZE, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE W ANGLII, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE RENAULT, BEV, DOTACJE DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

Renault Retail Group zmienia wszystkie swoje samochody zastępcze w Anglii i w Walii na Renault Zoe. Zamiana dotyczy 143 pojazdów rozmieszczonych w 15 oficjalnych salonach Renault i Dacia. Nowe samochody elektryczne dołączą do 21 sztuk Zoe E-Tech, które już funkcjonują we flocie 164 samochodów zastępczych.

W Anglii i Walii samochody zastępcze Renault pokonują rocznie do 8 000 km. Renault Retail Group, sieć dealerska należąca do Renault, będzie teraz korzystać z elektrycznych samochodów zastępczych, również w tym celu, aby przybliżyć klientom wrażenia z jazdy na napędzie elektrycznym. W rezultacie klienci będą mogli „doświadczyć z pierwszej ręki”, jak samochód elektryczny może wpasować się w ich codzienną rutynę i „jak łatwe może być przejście z konwencjonalnego pojazdu ICE na samochód elektryczny”, stwierdza Renault. Poprzednio samochodami zastępczymi były modele Renault Clio, Renault Captur oraz Dacia Sandero.

Firma ma nadzieję, że pomoże to klientom samodzielnie przestawić się na całkowicie elektryczny pojazd, ale jest świadoma, że ​​dla wielu z nich będzie to pierwszy raz, kiedy będą jeździć samochodem elektrycznym. Dlatego Renault Retail Group zapowiedziała, że ​​sprawi, aby to doświadczenie było „tak proste, jak to tylko możliwe”, tzn. każdy Zoe będzie w pełni naładowany, a klienci otrzymają pełne wprowadzenie do obsługi samochodu. Firma dodała, że ​​szczegółowe informacje o punktach ładowania będą łatwo dostępne w samochodzie w systemie multimedialnym Easy Link. Nie jest jednak jasne, czy klientom udostępniona zostanie również karta płatnicza lub jakaś inna metoda płatności za ładowanie.

Pierwszy EV Renault – model Zoe jest jednym z najstarszych modeli wśród samochodów elektrycznych. Model ten został najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym w Europie w 2020 roku, z ponad 100 000 sztuk sprzedanych egzemplarzy.

W Wielkiej Brytanii ceny Zoe zaczynają się od 27 595 funtów (ok, 150 000 zł), po dotacji na zakup samochodu typu plug-in.

źródło: Renault