Kanada sfinansuje zakup 6000 stacji ładowania EV

0
KANADA INWESTYCJE W STACJE ŁADOWANIA, ŁADOWARKI DO AUT ELEKTRYCZNYCH, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, STACJE ŁADOWANIA W KANADZIE, DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU STACJI ŁADOWANIA, KANADA DOPŁATY DO AUT ELEKTRYCZNYCH, KANADA PROGRAM DOPŁAT DO ZAKUPU AUT ELEKTRYCZNYCH, KANADA DOPŁATY DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, KANADA DOPŁATY DO ELEKTRYKÓW, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE KANADA, EV DOPŁATY, DOTACJA DO ZAKUPU SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO, KANADA ZAKAZ SPRZEDAŻY AUT SPALINOWYCH, CELE ZEROEMISYJNOŚCI, KONIEC AUT SPALINOWYCH, ICE, BEV, PHEV

Kanada ogłosiła podczas krajowego tygodnia pojazdów elektrycznych (EV Week) sfinansowanie zakupu 6000 stacji ładowania. Na ten cel kanadyjski rząd zamierza przeznaczyć łącznie 45 mln dolarów kanadyjskich (prawie 34 mln euro). Z pieniędzy skorzystają samorządy i firmy takie jak Hydro Québec czy Shell Canada.

Hydro Quebec, przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej, otrzymało największą część puli. Przyznane 4,6 miliona CAD zostanie przeznaczone na instalację około 840 ładowarek EV w całym Quebecu. Firma zamierza zakończyć projekt do marca 2024 roku i zapowiada, że ​​lokalizacje ładowarek zostaną wybrane w oparciu o ich zapotrzebowania.

Shell Canada otrzymał 3,95 miliona dolarów kanadyjskich. Pieniądze zostaną wydane na instalację 79 ładowarek EV w 37 punktach sprzedaży detalicznej. Koncern naftowy podaje, że najbardziej pożądane lokalizacje do umiejscawiania stacji to prowincje Alberta, Kolumbia Brytyjska, Manitoba, Ontario i Saskatchewan.

Wśród beneficjentów rządowych znalazło się Ministerstwo Środowiska Wyspy Księcia Edwarda, które zainstaluje na wyspie do 250 ładowarek EV z dofinansowaniem 2 mln CAD. Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Kolumbii Brytyjskiej otrzymało z kolei 1,7 mln CAD na instalację 128 ładowarek EV w Burnaby i w Kolumbii Brytyjskiej.

Przeczytaj również: Skoda postawi 200 ultraszybkich punktów ładowania w Pradze

Inni beneficjenci to formy Peak Power Inc., Eco-West Canada i Manitoba Motor Dealers Association. Manitoba Motor Dealers Association otrzymała 2 miliony dolarów na instalację 300 ładowarek EV w całej Manitobie.

Rozwój elektromobilności w Kanadzie

Wśród zapowiadanych inwestycji znalazły się również informacje na temat aktualnych projektów z zakresu e-mobilności. Przykładowo firma Umicore planuje zainwestować 1,5 miliarda dolarów kanadyjskich i zbudować w Loyalist Township w Ontario fabrykę komponentów do akumulatorów do pojazdów elektrycznych.

W ramach nowego programu iMHZEV (Incentives for Medium- and Heavy-Duty Zero-Emission Vehicles), ogłoszonego tydzień temu, rząd potwierdził przekazanie prawie 550 milionów dolarów w ciągu czterech lat na wsparcie zakupu lub leasingu pojazdów o zerowej emisji o średniej i dużej ładowności. Poprzedni „Program zachęt dla pojazdów o zerowej emisji” zaowocował nabyciem przez Kanadyjczyków od 2019 roku ponad 141 000 nowych lekkich pojazdów elektrycznych.

źródło: canada.ca