Liczba Superchargerów w Europie przekroczyła 10 000

0
TESLA SUPERCHARGERY, ILE SUPERCHARGERÓW TESLI W EUROPIE, LICZBA SUPERCHARGERÓW, LISTA SUPERCHARGERÓW, ŁADOWANIE TESLI, GDZIE NAŁADOWAĆ TESLĘ, STACJE ŁADOWANIA, ŁADOWARKI TESLI

Europejska sieć Superchargerów posiada już ponad 10 000 punktów ładowania. Jest to prawie jedna czwarta wszystkich punktów ładowania Tesli na całym świecie. Tesla ma swoje ultraszybkie stacje ładowania w 30 europejskich krajach.

Jeśli chodzi o liczbę stacji ładowania, wynosi ona 877, zgodnie z danymi portalu supercharge.info. Z kolei na całym świecie działa obecnie 4273 stacji Superchargerów.

Rozkład sieci Superchargerów w Europie jest bardzo nierównomierny. Zdecydowana większość stacji znajduje się w Europie zachodniej.

TESLA SUPERCHARGERY, ILE SUPERCHARGERÓW TESLI W EUROPIE, LICZBA SUPERCHARGERÓW, LISTA SUPERCHARGERÓW, ŁADOWANIE TESLI, GDZIE NAŁADOWAĆ TESLĘ, STACJE ŁADOWANIA, ŁADOWARKI TESLI

Oczywiście sieć stacji ładowania rozwija się, dość proporcjonalnie w zależności od rynków, gdzie sprzedawanych jest najwięcej Tesli.

Liczba Superchargerów w Europejskich krajach

Jak podaje portal Supercharge.info, najwięcej stacji Superchargerów w Europie znajduje się w Niemczech (144), Francji (123), Wielkiej Brytanii (100), Norwegii (96), Szwecji (65), Włoszech (59), Hiszpanii (50 ), Holandii (39), Austrii (27) i Szwajcarii (27). W Polsce otwartych jest obecnie 12 stacji.

Przeczytaj również: Tesla uruchomiła kolejny Supercharger w Polsce

Europejska sieć Superchargerów jest również częściowo dostępna dla innych pojazdów. Projekt pilotażowy (obecnie działa on w 14 krajach) był możliwy do realizacji dzięki kompatybilności wszystkich nowych samochodów Tesli na rynek Europejski ze złączem CCS, czyli obowiązującego standardu dla Europy i potencjalnie w przyszłości dla większości krajów na świecie, poza m.in. Ameryką Północną, Koreą Południową czy Chinami.

Najnowsze Superchargery w Europie (wersje V3) mogą ładować z prędkością do 250 kW. W niedalekiej przyszłości prawdopodobnie Tesla wprowadzi jeszcze mocniejszą wersję – V4.

źródło: insideevs.com