Węgry: Shell postawi ładowarki przy 100 sklepach Tesco

0
SHELL STACJE ŁADOWANIA, SHELL RECHARGE, SHELL STACJE ŁADOWANIA WĘGRY, WSPÓŁPRACA SHELL I TESCO, ŁADOWARKI NA WĘGRZECH, STACJE ŁADOWANIA WĘGRY, SHELL I TESCO WĘGRY WSPÓŁPRACA, ŁADOWARKI DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

Shell do 2025 roku zainstaluje stacje ładowania samochodów elektrycznych przy ponad 100 sklepach Tesco na Węgrzech. W pierwszej fazie projektu istniejące już punkty ładowania staną się częścią sieci Shell Recharge.

Shell nawiązał kolejną współpracę z siecią sklepów Tesco na Węgrzech. W pierwszej fazie partnerstwa istniejące już punkty przy węgierskich sklepach Tesco zostaną włączone do sieci Shell Recharge. Następnie, w ciągu najbliższych trzech lat, Shell wyposaży ponad 100 lokalizacji Tesco na Węgrzech w stacje ładowania. Koncern paliwowy planuje instalować zarówno wolne ładowarki AC 22 kW jak i szybkie stacje DC 50 kW. Stacje mają umożliwić klientom ładowanie podczas robienia zakupów w supermarkecie.

Nowa współpraca Shella to kolejny krok koncernu do osiągnięcia zadanego celu czyli zerowej emisji netto do 2050 roku. Wszystkie instalowane punkty ładowania będą zasilane w 100% energią elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł.

Naszym celem w Shell jest zapewnienie klientom komfortowego i wygodnego ładowania pojazdów elektrycznych. Zapewniając im możliwość ładowania samochodu na parkingu podczas innej czynności, w tym przypadku codziennych zakupów, zyskują szybki i łatwy w obsłudze serwis, dostosowany do potrzeb użytkowników pojazdów elektrycznych. Dzięki partnerstwu z Tesco będziemy mogli w krótkim czasie rozbudować wydajną ogólnokrajową sieć ładowania pojazdów elektrycznych.” – powiedział Sarolta Vecsey, szef Mobility Business Unit w Shell Hungary zRt.

Przeczytaj również: Shell przejmuje Ubitricity – największą publiczną sieć ładowania w Wielkiej Brytanii

Jak podkreśla Shell, badania pokazują, że klienci ładują swoje pojazdy elektryczne, gdy parkują w miejscu, które odwiedzają, głównie w celu innych czynności, takich jak np. zakupy. 32% osób ładujących swój samochód elektryczny twierdzi, że coś jadło lub piło podczas ładowania, 29% kupiło jedzenie, a 28% kupiło w tym czasie inne produkty. Tesco i Shell współpracują na Węgrzech od 2009 roku, wtedy Shell wynajął od Tesco 41 lokalizacji.

Shell obsługuje obecnie ponad 100 000 publicznych i prywatnych punktów ładowania na całym świecie i planuje do 2025 roku uruchomić ponad 500 000 kolejnych punktów. Jeśli chodzi o Węgry, ładowanie pojazdów elektrycznych jest obecnie możliwe w na 9 stacjach Shell, w tym w 6 lokalizacjach Shell Recharge i 3 stacjach Ionity.

źródło: shell.com