Jak przyspieszyć ładowanie w Kii EV6?

0
KIA EV6 AKTUALIZACJA, KIA EV6 ŁADOWANIE, KIA EV6 JAK ZAKTUALIZOWAĆ, JAK PRZEPROWADZIĆ AKTUALIZACJĘ KII EV6, KIA EV6 AKTUALIZACJA W SALONIE, KIA EV6 ŁADOWANIE W NISKICH TEMPERATURACH

Posiadacze modelu Kia EV6, którzy jako jedni z pierwszych odebrali auto, mogą już teraz zaktualizować oprogramowanie swojego samochodu. Umożliwi to jeszcze szybsze ładowanie akumulatora w chłodniejszych warunkach. Funkcja przygotowania akumulatora do ładowania w takiej sytuacji jest standardowym wyposażeniem EV6 z roku modelowego 2023, nowego EV6 GT oraz nowego Niro EV. Od teraz jest dodatkowo oferowana jako opcjonalna aktualizacja do wszystkich modeli EV6 z roku modelowego 2022.

Aktualizacja oferowana posiadaczom modelu EV6 we wszystkich samochodach elektrycznych zapewni szybsze ładowanie akumulatora w niższych temperaturach. Przy optymalnych warunkach akumulator EV6 można naładować od 10% do 80% w zaledwie 18 minut, pod warunkiem ultraszybkiego ładowania prądem o napięciu 800 V. Takie ładowanie zapewnia platforma Electric-Global Modular (E-GMP). Przy temperaturze otoczenia wynoszącej 5 st. Celsjusza takie ładowanie w Kii EV6 z roku modelowego 2022 bez funkcji przygotowania akumulatora może zająć już około 35 minut. Najnowsza aktualizacja oprogramowania zapewni szybkie osiągnięcie optymalnej temperatury pracy akumulatora i skrócenie czasu ładowania nawet o 50%.

KIA EV6 AKTUALIZACJA, KIA EV6 ŁADOWANIE, KIA EV6 JAK ZAKTUALIZOWAĆ, JAK PRZEPROWADZIĆ AKTUALIZACJĘ KII EV6, KIA EV6 AKTUALIZACJA W SALONIE, KIA EV6 ŁADOWANIE W NISKICH TEMPERATURACH

Aktualizacja systemu nawigacji satelitarnej

Aktualizacja obejmuje również system nawigacji satelitarnej. Jest to konieczne, aby funkcja przygotowania akumulatora EV6 automatycznie podgrzewała go, gdy jako miejsce docelowe kierowca ustawi szybką ładowarkę. Proces przygotowania akumulatora do ładowania uruchamia się, jeśli jego temperatura spadnie poniżej 21 stopni Celsjusza, a stan naładowania wynosi 24% lub więcej. Podgrzewanie wyłącza się automatycznie, gdy akumulator osiągnie optymalną temperaturę pracy. Dzięki nowej funkcji proces ładowania jest znacznie szybszy.

Przeczytaj również: Kia przedstawia strategię przejścia na samochody elektryczne

EV6 zdobyło nagrody i uznanie za imponującą wydajność ultraszybkiego ładowania, rzeczywisty zasięg do 528 km (WLTP) oraz wiodącą w swojej klasie przestrzeń i nowatorskie technologie. Nieustannie poszukujemy sposobów ulepszania naszych produktów, a dzięki nowej aktualizacji, która ma wpływ na przygotowanie akumulatora do ładowania każdy z dotychczasowych nabywców EV6 oraz nowi mogą cieszyć się z jeszcze krótszego czasu ładowania w chłodne dni. Ta prosta i intuicyjna w użyciu funkcja sprawi, że kierowcy będą spędzać mniej czasu na ładowaniu, a więcej na cieszeniu się podróżą”. – powiedział Alexandre Papapetropoulos, Dyrektor ds. produktu i cen w Kia Europe.

Jak można przeprowadzić aktualizację Kii EV6?

Nabywcy EV6 z roku modelowego 2022, którzy chcą zaktualizować oprogramowanie swojego samochodu powinni skontaktować się z lokalnym dealerem marki Kia. Aktualizacja trwa jedynie około godziny. Technologia przygotowania akumulatora do ładowania należy do standardu we wszystkich EV6 z roku modelowego 2023.

źródło: kia.com