Konferencja w Pałacu Prezydenckim pt. „Technologie przyszłości. Elektromobilność” [WIDEO]

0

Prezydent otworzył w środę w Pałacu Prezydenckim konferencję pt. „Technologie przyszłości. Elektromobilność”.

W swoim wystąpieniu otwierającym konferencję Prezydent zwracał uwagę na dwie bardzo ważne rzeczy, które cechują elektromobilność – tj. czyste powietrze oraz możliwość napędzenia gospodarki, dzięki temu sektorowi.

97% ropy naftowej z której wytwarzamy benzynę czy inne paliwa, które służą do poruszania pojazdów mechanicznych my musimy pobierać z zewnątrz. Nie mamy ropy naftowej, to jest coś to musimy do Polski importować. Jeżeli chodzi o energię elektryczną jesteśmy w stanie wytwarzać ją na miejscu. (…) Samochody elektryczne oznaczają brak emisji. To jest w moim przekonaniu zdecydowana większość tego, co rzeczywiście powoduje zjawisko smogu. (…) Od lat poszukiwane są alternatywne źródła zasilania pojazdów mechanicznych. Dzisiaj pierwszeństwo w tym zakresie zdecydowanie przejmuje energia elektryczna. Uważam, że powinniśmy w tym kierunku podążać.

Prezydent wspomniał także, że w Polsce znajdują się już firmy, które mają doświadczenie w produkcji pojazdów elektrycznych – takie jak Solaris, Ursus czy Melex.

Po zakończeniu panelu dyskusyjnego zaprezentowane zostały polskie pojazdy elektryczne takie jak: Ursus City Smile, Solaris Urbino 18 electric, Melex N-city 341, Zasada Bikes oraz Triggo.

Zdjęcia: prezydent.pl