W kwietniu 68 000 samochodów typu plug-in zostało sprzedanych na całym świecie

0

W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku sprzedaż samochodów elektrycznych typu plug-in wyniosła prawie 259 000 sztuk (o 36% więcej niż rok wcześniej). Zazwyczaj w drugiej połowie roku kalendarzowego odnotowuje się wyższą sprzedaż, z tego powodu można wierzyć, że w tym roku po raz pierwszy zostanie sprzedanych ponad milion samochodów typu plug-in. Dwie trzecie z tych pojazdów będą stanowić pojazdy całkowicie elektryczne.

W samym tylko kwietniu odnotowano 68 000 nowych rejestracji (o 30% więcej niż rok wcześniej).

Najlepiej sprzedający się model już drugi miesiąc z rzędu to BAIC EC180 – 4352 sztuk. Wskoczył on na 5 pozycję w rankingu najlepiej sprzedających się modeli w tym roku.

Innym chińskim modelem, który święcił tryumfy w kwietniu (gdy wróciła jego sprzedaż w regionie) był Zhidou D2 EV z 3709 sztukami sprzedanymi. Obecnie miejsce numer 8.

Niezastąpiony Nissan LEAF jest w tym roku nadal numerem 1. W kwietniu sprzedano 2973 sztuk, a w całym roku 18 229.

Drugie miejsce należy do Tesli Model S z szacunkowym wynikiem 2091 sprzedanych sztuk w kwietniu i 15 541 od początku roku do tej pory. Model X uplasował się na 3 miejscu ze sprzedażą 13 479 sztuk.

Wśród producentów Tesla, BMW i Nissan prowadzą jak dotąd w tym roku, ale BYD skoczył z 8 pozycji na piątą po osiągnięciu najwyższego wyniku sprzedaży w kwietniu – 6 033 sztuk. Pod koniec roku można się spodziewać, że to dwóch chińskich producentów: BYD i BAIC może toczyć walkę o pozycję lidera. Na pewno do walki stanie Tesla, która od lipca zacznie przyjmowanie zamówień oraz produkcję pierwszych egzemplarzy Modelu 3.

Źródło: insideevs.com