Tesla rozszerza swoją działalność w Rosji

0

Zwykle co tydzień dostajemy nowe informacje odnośnie ekspansji czy rozwoju Tesli. Tak jest również i tym razem. Lokalna gazeta Kommersant w Rosji wskazuje, że amerykański producent samochodów elektrycznych nie tylko idzie cały czas naprzód z planami oraz powstawaniem nowych Superchargerów w Rosji, ale także otwiera nowe salony.


Tesla ma w zwyczaju oficjalnie potwierdzać swoje działania, ale można zauważyć, że zwykle oficjalne wiadomości firmy są zgodne z lokalnymi ogłoszeniami. Pierwsze salony w Rosji zostaną otwarte w Moskwie i Petersburgu. Sprzedawcy nieruchomości na w tych obszarach potwierdzili, że Tesla złożyła wnioski o powierzchnie biurowe.


Choć w Rosji jest tylko kilkaset osób mających Model S i X, to stworzyli oni już grupę, która posiada nawet w Moskwie swoje nieoficjalne 'centrum serwisowe’. Właściciele musieli sprowadzić pojazdy, co w Rosji należy do kosztownych i skomplikowanych procesów. Nie mając żadnych superchargerów, żadnych oficjalnych centrów serwisowych i ewentualny brak łączności z internetem dla pobrania aktualizacji – sprawiają, że posiadanie Tesli w Rosji wymaga prawdziwego poświęcenia.


Wkrótce zostanie im to wynagrodzone i życie Rosjanina będącego posiadaczem Tesli będzie o wiele prostsze. Można założyć, że wtedy wiele osób zdecyduje się na zakup auta tej firmy.