Shell otworzył najszybszą stację ładowania w Austrii

0
SHELL STACJE ŁADOWANIA, SZYBKIE STACJE ŁADOWANIA, ABB TERRA 360, ABB STACJA ŁADOWANIA 360 KW, WIEDEŃ STACJA ŁADOWANIA, ABB I SHELL WSPÓŁPRACA

Shell na początku listopada otworzył pod Wiedniem stację ładowania o mocy 360 kW. Jest to obecnie najszybsza stacja ładowania w Austrii.

Stacja ładowania Terra 360 znajduje się przy Mariazeller Straße. Stacja Terra 360 firmy ABB, mająca swoją premierę rok temu, to obecnie najbardziej zaawansowana stacja oferowana przez ABB. Maksymalna moc ładowania to 360 kW. Może się na niej ładować do czterech samochodów jednocześnie. 

„Chcemy stać się wiodącym dostawcą infrastruktury do ładowania w Austrii. Jednocześnie chcemy zaoferować naszym klientom możliwość ładowania energii elektrycznej tam, gdzie jej potrzebują, aby ułatwić przesiadkę na pojazd akumulatorowo-elektryczny. Niezależnie od tego, czy jest to opcja ładowania w domu, podczas zakupów, czy na ultraszybkiej stacji ładowania na stacji benzynowej, chcemy zaoferować najlepsze rozwiązanie dla wszystkich” – powiedział Saghi Froughivand, szef działu stacji benzynowych Shell w Austrii.

Sektor transportu odpowiada za około 29% globalnej emisji gazów cieplarnianych. Dlatego wspólne wprowadzanie zmian nigdy nie było ważniejsze niż dzisiaj. Cieszymy się, że wspólnie z firmą Shell budujemy stacje szybkiego ładowania w Austrii” – dodaje Frank Mühlon, dyrektor generalny ABB E-mobility.

Przeczytaj również: Węgry: Shell postawi ładowarki przy 100 sklepach Tesco

ABB wprowadza na rynek stację Terra 360

Pierwsza stacja ładowania Terra 360 została zainstalowana przez ABB w Norwegii w maju tego roku, w centrum handlowym Oasen w Bergen oraz w norweskim ośrodku narciarskim Geilo. Kolejną stację zainstalowano w Wielkiej Brytanii w Essex w parku szybkiego ładowania Braintree. Jest to pierwsza brytyjska ładowarka o tak dużej mocy.

ABB w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wraz z ogłoszeniem otwarcia nowej fabryki w USA i we Włoszech, stale poszerzało swój zasięg na rynku międzynarodowym. W Niemczech ABB we współpracy z Shellem planują zbudować ogólnokrajową sieć ponad 200 stacji Terra 360.

Shell posiada obecnie ponad 46 000 stacji benzynowych na 80 rynkach. Firma zamierza zainstalować do 2025 roku na swoich stacjach ponad 500 000 punktów ładowania oraz ponad 2 500 000 do 2030 roku. Koncern przejął niedawno firmę SBRS GmbH, która działa m. in. w Wiedniu i jest wiodącym dostawcą rozwiązań infrastruktury ładowania dla elektrycznych autobusów i samochodów ciężarowych.

źródło: electrek.com