Hyundai Kona – elektryczny SUV o zasięgu 350 km

0

Hyundai-Kia Group podobno zamierza w przyszłym roku zaprezentować kolejny samochód elektryczny. Hyundai Kona Electric SUV. Jeśli chodzi o dwóch koreańskich producentów – newsy o ich elektrycznych modelach ostatnio zalewają media. Hyundai IONIQ Electric ostatnio pojawił się u dealerów, a w 2018 będziemy mieli nowe modele: Kia Niro Plug-In Hybrid, Kia Niro EV, Kia Stonic EV, Hyundai IONIQ Plug-In Hybrid, IONIQ Electric o większym zasięgu w 2018 r. i teraz jeszcze dowiadujemy się o Hyundai Kona Electric.

Jeszcze ważniejszym jest to, że poza IONIQ, pozostałe modele to SUVy. Jest to segment samochodów, którego sprzedaż od lat pnie się do góry i na razie nie widać końca tej tendencji.

Niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Bild dostarczył ostatnio wstępne informacje dotyczące Hyundai Kona.

Nowy model Hyundaia podobno ma pojawić się jesienią 2018 roku. Zasilany będzie akumulatorem o pojemności 50 kWh, dzięki któremu będzie zdolny do przejechania około 350 kilometrów. Cena nowego elektrycznego Hyundaia ma rozpoczynać się od 35 tys. euro.

Rozpatrując rynek samochodów elektrycznych o długim zasięgu i niskiej cenie, to obecnie tylko dwie grupy motoryzacyjne idą naprzód i cały czas się rozwijają. Jest to Hyundai-Kia z wyżej wymienionymi modelami oraz i Renault-Nissan (LEAF i Zoe). Być może Tesla dołączy do nich z Modelem 3, którego cena startowa ma wynosić 35 tys. dolarów, lecz na razie nie mamy jeszcze szczegółowych danych jak długo po takiej cenie najtańsza Tesla będzie oferowana.

Jak widać koreańscy producenci samochodów zdecydowanie wyprzedzają swoich azjatyckich oraz europejskich konkurentów w zakresie powszechnego przyjęcia EV. Cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami oraz modelami. Efekty tych prac już widać (IONIQ Electric), a kolejne modele mają być oferowane od przyszłego roku. Trzymamy kciuki!