Karta do ładowania Hyundai – wszystko co musisz wiedzieć o Charge myHyundai

0
CHARGE MYHYUNDAI, CHARGE MYHYUNDAI TARYFY, ŁADOWANIE HYUNDAI, KARTA HYUNDAI DO ŁADOWANIA, CHARGE MYHYUNDAI CENNIK ŁADOWANIA, CHARGE MYHYUNDAI CENNIK IONITY, CHARGE MYHYUNDAI APLIKACJA, APLIKACJA CHARGE MYHYUNDAI, CHARGE MYHYUNDAI ILE KOSZTUJE ŁADOWANIE, CENNIK ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, STACJE ŁADOWANIA, STACJE ŁADOWANIA IONITY, IONITY CENNIK ŁADOWANIA, ŁADOWARKI IONITY, CENNIK HYUNDAI

Charge myHyundai to usługa ładowania dostępna dla kierowców elektrycznych aut marki Hyundai. To jedna karta dająca dostęp do 280 000 punktów ładowania w 29 krajach Europy, w tym ponad 1000 punktów w Polsce. To również dostęp do punktów ładowania na stacjach IONITY. Jak dokładnie wygląda oferta koreańskiego producenta?

Kontynuujemy naszą serię analiz usług ładowania, jakie oferują nam producenci aut elektrycznych – współudziałowcy IONITY. Tym razem czas na kolejnego po Kii koreańskiego producenta, markę Hyundai. Hyundai ma w swojej ofercie dwa modele aut całkowicie elektrycznych – modele Kona Electric oraz IONIQ 5.

Przeczytaj również: Kia Charge – wszystko co musisz wiedzieć

Ładowanie z kartą Charge myHyundai

Do korzystania z punktów ładowania w usłudze Charge myHyundai potrzebna jest oprócz karty również aplikacja Charge myHyundai. Hyundai, podobnie jak Kia oferuje swoim klientom trzy opcje taryfowe, które różnią się wysokością miesięcznej stałej opłaty oraz wysokością stawek za kWh. Użytkownicy Charge myHyundai mają również oczywiście możliwość ładowania swoich samochodów na ultraszybkich stacjach ładowania IONITY. Jednak tutaj stawki nie różnią w zależności od wyboru opcji abonamentu, ale do każdej z trzech taryf jest możliwy do wykupienia dedykowany pakiet IONITY Premium zmniejszający stawki za ładowanie w tej właśnie sieci.

Aplikacja Charge myHyundai

Użytkownik aplikacji Charge myHyundai może w niej wyszukiwać publiczne stacje ładowania oraz sprawdzać ich dostępność w czasie rzeczywistym. Możliwa jest również kontrola nad kosztami ładowania, gdyż w aplikacji mamy dostęp do listy wszystkich przeprowadzonych sesji ładowań.

Co ciekawe, Hyundai zmniejszył ceny za ładowanie w Polsce w okresie od 1 stycznia do 31 lipca 2022 roku w związku z obniżką podatku VAT z 23% do 5%. Zmniejszone ceny są widocznie na mapie stacji ładowania oraz w aplikacji Charge myHyundai.

Przeczytaj również: Ile kosztuje ładowanie EV na publicznych stacjach AC i DC w Polsce? [AKTUALIZACJA]

Jak deklaruje Hyundai, energia do ładowania samochodów elektrycznych podczas każdej sesji pochodzi w 100% z OZE. Producent podaje, że w każdym procesie ładowania równoważna ilość zużytej energii jest przekazywana do sieci elektrycznej jako ekologiczna energia elektryczna (przy pomocy tzw. świadectwa pochodzenia).

Taryfy Charge myHyundai

Charge myHyundai Flex

 • Opłata miesięczna: 0 zł
 • Stawka za ładowanie w punktach dostępnych w Charge myHyundai:

W kraju zamieszkania: indywidualne stawki zależne od operatora + 2,14 zł dopłaty za sesję ładowania

Za granicą: indywidualne stawki zależne od operatora + dopłata za sesję ładowania w walucie danego kraju ok. 0,50 euro

 • Ładowanie na IONITY: 3,51 zł/kWh
 • Dla kogo: Dla użytkowników, którzy ładują swój samochód głównie w domu lub w pracy i używają go do pokonywania raczej krótkich dystansów.
 • Brak minimalnego czasu trwania umowy.

Charge myHyundai Smart

 • Opłata miesięczna: 17 zł
 • Stawka za ładowanie w punktach dostępnych w Charge myHyundai:

W kraju zamieszkania: indywidualne stawki zależne od operatora

Za granicą: indywidualne stawki zależne od operatora + dopłata za sesję ładowania w walucie danego kraju ok. 0,50 euro

 • Ładowanie na IONITY: 3,51 zł/kWh
 • Dla kogo: Dla użytkowników, którzy ładują swój samochód głównie na publicznych stacjach ładowania i chcą skorzystać z dobrych cen od wielu różnych dostawców usług ładowania.
 • Brak minimalnego czasu trwania umowy.

Charge myHyundai Easy

 • Opłata miesięczna: 29,95 zł
 • Stawka za ładowanie w punktach dostępnych w Charge myHyundai:

W kraju zamieszkania: ładowanie AC – 0,95 zł/kWh (+0,30 zł/min od 180 min); ładowanie DC – 1,95 zł/kWh (+0,30 zł/min od 45 min)

Za granicą: indywidualne stawki zależne od operatora + dopłata za sesję ładowania w walucie danego kraju ok. 0,50 euro

 • Ładowanie na IONITY: 3,51 zł/kWh
 • Dla kogo: Dla użytkowników, którzy intensywnie korzystają z ładowania na publicznych stacjach ładowania i często jeżdżą w długie dystanse.
 • Brak minimalnego czasu trwania umowy.

IONITY Premium

Opcjonalny pakiet dodatkowy, który można subskrybować po zakończeniu rejestracji (niezależnie od posiadanej taryfy):

 • IONITY Power: 58 zł/miesiąc
 • Ładowanie HPC: 1,35 zł/kWh
 • Czas trwania umowy: 12 miesięcy

Klienci, którzy kupili nowego Hyundaia IONIQ 5 i zarejestrują się w Charge myHyundai do 30.06.2022 roku, otrzymają za darmo pakiet IONITY Premium na 12 miesięcy (zostaną zwolnieni z opłaty podstawowej za pakiet IONITY Premium).

Porównując ofertę Hyundaia do Kii, praktycznie cały cennik jest identyczny. Różnica jest jedynie w taryfie Charge myHyundai Easy w cenie za ładowanie na stacjach w Polsce. W przypadku Hyundaia ładowanie AC jest o 0,05 zł droższe za kWh, a ładowanie DC to koszt o 0,15 zł więcej. Z drugiej strony Kia nie oferuje swoim nowym klientom bezpłatnego pakietu obniżającego ceny na stacjach IONITY, jak czyni to Hyundai w przypadku zakupu nowego modelu IONIQ 5.

Źródło: hyundai