Tesla Model X najbezpieczniejszym SUVem na świecie

0
Tesla powtórzyła swoje osiągnięcie w crash teście – tym razem przy użyciu Modelu X. NHTSA potwierdziła dziś, że po crash teście elektryczny SUV od Tesli otrzymał pięciogwiazdkową ocenę w każdej kategorii bezpieczeństwa. To osiągnięcie czyni Model X najbezpieczniejszym SUVem na świecie.

We wszystkich pojazdach testowanych przez NHTSA tylko Tesla Model S okazał się bardziej bezpieczny niż Model X. Zapewnia on najniższe prawdopodobieństwo ucierpienia podczas wypadku.
 
Tesla opublikowała dzisiaj na swoim blogu:
Staraliśmy się zaprojektować Model X jako najbezpieczniejszy SUV na świecie, a dziś Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) ogłosiła, że po przeprowadzeniu niezależnych testów przyznała Modelowi X 5-gwiazdkowe bezpieczeństwo w każdej kategorii i podkategorii, co czyni go pierwszym SUVem na świecie, który otrzymuje 5 gwiazdek. Co więcej, dane z badań NHTSA pokazują, że Model X ma najmniejsze prawdopodobieństwo ucierpienia w wypadku spośród wszystkich SUVów, jakie kiedykolwiek były poddawane tym testom.
 
Tesla wyjaśnia niektóre z elementów wyposażenia Modelu X, które pomagają w zachowaniu bezpieczeństwa:
Model X działa znacznie lepiej w przypadku katastrofy niż SUV z napędem spalinowym ze względu na całą architekturę elektryczną i sposób zaprojektowania układu napędowego. Sztywny, wzmocniony akumulator zasilający Model X jest zamocowany pod podłogą pojazdu, tworząc środek ciężkości tak niski, że Model X ma niższe prawdopodobieństwo dachowania niż jakikolwiek inny SUV na drodze.
 
Tesla kontynuuje post na blogu:
Testy NHTSA oceniają zarówno strukturę pojazdu, która musi minimalizować przebicie się do kabiny i pochłaniać jak najwięcej energii, a także pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne, co ma za zadanie zminimalizować szkody powstałe w przypadku katastrofy. Wśród dziewięciu podkategorii ocenianych przez NHTSA, w tym testów uderzeń czołowych, uderzeń bocznych i słupowych, przeprowadzonych zarówno po stronie kierowcy, jak i po stronie pasażera, a także w teście dachowania Model X osiągnął 5 gwiazdek w każdej kategorii i podkategorii. Oznacza to, że w przypadku poważnego wypadku, pasażerowie Modelu X mają 93% prawdopodobieństwa wyjścia z wypadku bez poważnych obrażeń. Jest to świadectwem naszego zaangażowania w budowę najbezpieczniejszych samochodów na dzisiejszych drogach.
Oto wyniki w każdej kategorii i podkategorii uzyskane przez Model X: