Papież otrzymał Opla Ampera-e

0

W tym roku Papieżowi zostały zaoferowane już dwa elektryczne samochody: Nissan Leaf i Tesla Model S. Papież spośród tych dwóch aut wybrał Leafa, ponieważ jest on skromniejszy.

Teraz dowiadujemy się, że Papież rozszerzy swoją flotę EV o Opla Ampera-e, czyli  europejską wersję Chevy Bolt EV.

W przypadku Leafa, założyciel i CIO Wermuth Asset Management z siedzibą w Berlinie, Jochen Wermuth przekazał pojazd kościołowi w Watykanie w celu przekonania do zbycia swoich aktywów z paliw kopalnych i zainwestowania w zrównoważoną energię.

Teraz Opel Ampera-e, (dawniej należący do europejskiego działu GM, teraz należący do Grupy PSA) przekazany został papieżowi.

Prezes Opla, dr Karl-Thomas Neumann, przekazał go osobiście przywódcy Kościoła Katolickiego w Watykanie.

Neumann powiedział:

Jesteśmy dumni z tego, że jako Opel możemy przyczynić się do ambitnych celów Watykanu. Nowy Ampera-e sprawi, że elektromobilność będzie dostępna w codziennym użytku bez żadnych kompromisów.

Papież jest jednym z pierwszych właścicieli Opla Ampera-e w Europie, ponieważ Opel dopiero niedawno rozpoczął dostawę pojazdów na europejskich rynkach po tym, jak GM rozpoczął produkcję dla Opla.

Po przejęciu Opla przez PSA od GM, nowi właściciele powiedzieli, że plany Ampery-e pozostały niezmienione i GM wybuduje Chevroleta Bolta EV opatrzonego marką Opla w celu sprzedaży go na Europę.