Pierwsi klienci mogą już zamawiać Tesla Model 3

0

Posiadacze rezerwacji na Tesla Model 3, którzy nie są pracownikami, zaczynają już otrzymywać pierwsze zaproszenia do konfigurowania swoich pojazdów za pośrednictwem konfiguratora online.

Zaproszenia do konfiguracji dostają najpierw osoby, które jako jedne z pierwszych zarezerwowały Model 3 i mieszkają w stanie California.

Dostawy Modelu 3 będą traktowane priorytetowo pod względem geograficznym, zaczynając od właścicieli zarejestrowanych w Kalifornii lub tych, którzy chcą odebrać swój samochód we Fremont.

Takiego maila napisała w lipcu Tesla do swoich pracowników, którzy byli posiadaczami rezerwacji na Model 3.

Jak dobrze wiemy, Tesla ma pewne problemy z produkcją Modelu 3, dlatego dziwi bardzo komunikat widoczny na pierwszej stronie konfiguratora, że dostawa modelu przewidziana jest w ciągu 4 tygodni.

Oznaczałoby to koniec grudnia w przypadku dostaw do pierwszych klientów, co zgadzałoby się z mailem, w którym firma powiadomiła klientów o skorygowanych datach dostawy Modelu 3 (o których informowaliśmy tutaj).

Wydaje się, że nie ma żadnej różnicy między wersjami konfiguratora online dla pracowników oraz normalnych klientów. Kupujący mogą zamawiać na razie tylko Model 3 w wersji Long Range i Premium Upgrades albo mogą dalej czekać w kolejce na przykład na model podstawowy za 35 000 dolarów. Taka opcja ma być dostępna na początku 2018 roku, a Ci, którzy chcą Model 3 z napędem na obie osie, niestety muszą poczekać do wiosny 2018 roku (zgodnie z komunikatem wyświetlonym w konfiguratorze).