Nadchodzi nowy model Tesli

0
TESLA, NOWA PLATFORMA TESLI, NOWA TESLA, KIEDY NOWY MODEL TESLI, KONFERENCJA TESLI, WYNIKI KWARTALNE TESLI, ELON MUSK KONFERENCJA, MODEL 3, WYNIKI TESLI, KWARTALNE WYNIKI TESLI, MODEL 3 I MODEL Y

Elon Musk podczas kwartalnej konferencji potwierdził, że Tesla zaprojektuje nową platformę dla mniejszych samochodów elektrycznych. Będzie to już trzecia platforma po tych dla Modeli S i X oraz Modeli 3 i Y.

Produkcja samochodu opartego o platformę nowej generacji będzie kosztowała około połowy ceny produkcji Modeli 3 i Y. Myślę, że ta produkcja przekroczy wyprodukowanie wszystkich innych modeli razem wziętych” – powiedział Musk na konferencji. Zaprojektowaniem nowej platformy zajmie się zespół ds. rozwoju nowych pojazdów, po tym jak skończył już prace nad modelami Cybertruck i Semi.

Musk już wcześniej zadeklarował, że jego głównym celem jest produkcja coraz tańszych i bardziej dostępnych samochodów elektrycznych. Co prawda obecnie obserwujemy raczej wzrost cen Tesli niż ich spadek, na co oczywiście mają wpływ m.in. problemy z łańcuchami dostaw oraz inflacja. Jadnak jak usłyszeliśmy, nowa platforma ma umożliwiać produkcję samochodów za połowę obecnych kosztów.

Przeczytaj również: Tesla uruchomiła kolejny Supercharger w Polsce

Powstało już wiele spekulacji na temat tego, jak nowy model Tesli miałby wyglądać, ale oficjalnych informacji jeszcze nie poznaliśmy. Elon Musk nie podał szczegółów dotyczących kluczowych danych, takich jak wielkość baterii, zasięg, moc ładowania czy rodzaj napędu. Nie poznaliśmy również daty premiery nowej Tesli. Oczekuje się natomiast, że nowa platforma odegra kluczową rolę w sprzedaży aut i znacznie przyczyni się do spełniania długoterminowego celu Tesli, czyli corocznego zwiększania sprzedaży o 50%.

Kwartalne wyniki Tesli

Tesla zniwelowała spadek sprzedaży i zysków z poprzedniego kwartału i wygenerowała w trzecim kwartale 2022 roku nowy rekordowy obrót w wysokości 21,45 miliarda dolarów. Trzeci kwartał 2022 roku przyniósł zysk w wysokości 3,29 miliarda dolarów. To podobny wynik do poziomu z pierwszego kwartału tego roku – 3,32 mld dolarów, po słabym poprzednim kwartale (2,26 mld USD). Porównując te wyniki do danych z trzeciego kwartału 2021 roku, Tesla odnotowała wzrost wysokości zysku aż o 103%.

źródło: electrive.com