Fisker oficjalnie prezentuje swój elektryczny samochód EMotion o zasięgu 400 mil

0

Po kilku miesiącach publikowania w sieci różnych grafik tego samochodu, Fisker w końcu oficjalnie zaprezentował swój całkowicie elektryczny model o nazwie EMotion na targach elektroniki użytkowej CES w Las Vegas.

Fisker deklaruje, że zasięg ich nowego modelu będzie wynosił ponad 400 mil, które możliwe będzie do naładowania w 9 minut, a to wszystko kosztować będzie $130 000.

Firma planuje wyprodukować niewielki wolumen EMotion już w 2019 roku. Fabryka Fiskera ma się znajdować w USA, lecz firma poda jej dokładną lokalizację dopiero w drugiej połowie 2018 roku.

Wraz z oficjalną premierą pojazdu, Fisker zaprezentował także nową baterię, która według nich osiągnęła przełom i będzie w stanie naładować samochód elektryczny o zasięgu 500 mil w 1 minutę.

Prezentacja i specyfikacje firmy, a zwłaszcza rewolucja w czasie ładowania brzmią pięknie, lecz czy powinniśmy w to wierzyć? Jak na razie na rynku samochodów elektrycznych to Tesla od lat rozwija swoje technologie i wiedzie zasłużony prym, dlatego dopóki nie zobaczymy pojazdu produkcyjnego, można uznać te wszystkie dane za wabik, by przykuć uwagę mediów.

Źródło: electrek.co