Byton prezentuje na CES 2018 swojego elektrycznego SUVa [WIDEO]

0

Byton (nie mylić z Polską firmą BYTOM) został założony przez grupę byłych kierowników w takich markach jak Tesla, BMW, czy Nissan. Nowe przedsiębiorstwo pozyskało kilku chińskich inwestorów, w tym Tencent Holdings, który jest również ważnym inwestorem w Tesli.

Firma Byton jest częścią rosnącego trendu chińskich producentów pojazdów elektrycznych, którzy uruchamiają nowe pojazdy w Chinach, ale mają również międzynarodowe ambicje.

Pojazd zaprezentowany w ten weekend na targach elektroniki użytkowej CES, jest małym elektrycznym SUVem, który ma trafić na chiński rynek w przyszłym roku, a następnie wejdzie do USA i Europy w 2020 roku.

Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu ma wynieść 520 km.

Zasięg ten ma zapewnić bateria o pojemności 95 kWh. Samochód ma mieć napęd na obie osie i generować moc 350 kW.

Cena, jaką trzeba bedzie zapłacić za Bytona w podstawowej wersji będzie wynosić 45 000 dolarów. Dostaniemy za to pojedynczy silnik na tylnej osi o mocy 200 kW i baterię o pojemności 71 kWh, której zasięg jest szacowany na około 400 km.

Firma twierdzi, że akumulator będzie w stanie naładować do 80% w ciągu 30 minut.

Byton ogłosił również, że wszystkie jego przyszłe pojazdy zostaną wyposażone w autonomiczny sprzęt do jazdy na poziomie 4. Poziom 3 będzie dostępny już po wprowadzeniu SUVa w 2019 roku na rynku chińskim, a poziom 4 ma zostać wydany wraz z aktualizacją w 2020 roku.