Genewa 2018: Tata Motors prezentuje koncepcyjnego sedana EVision

0

Firma Tata Motors zaprezentowała na Międzynarodowych Targach w Genewie elektrycznego sedana.

E-Vision Electric Sedan został zaprezentowany wraz z dwoma innymi przyszłymi produktami marki Tata – SUVem H5X i hatchbackiem 45X.

Sedan E-Vision pokazuje przyszły kierunek projektowania, jak będą wyglądać następne modele tego producenta. Samochód ma bardzo smukłą sylwetkę przypominającą coupe oraz ogromny panoramiczny dach, który wpuszcza mnóstwo światła do środka.

Wykończenie drewnem i skórą prezentuje się znakomicie we wnętrzu.

Chociaż jest to concept car, wiele z tego, co zostało pokazane w samochodzie, może również zostać wykorzystane w modelach produkcyjnych. W tym samochodzie znajduje się wiele elementów drewnianych oraz skóry, które dają poczucie jakości premium.

Miejsca na nogi na tylnej kanapie jest całkiem sporo, a to za sprawą całkowicie płaskiej podłogi, pod którą przechowywane są baterie.

Koncepcyjny sedan Tata E-Vision ma dwa silniki elektryczne przez co ma napęd na obie osie. Jest zasilany bateriami litowo-jonowymi, które mają mu umożliwić przejechanie 450 km na jednym ładowaniu.

E-Vision może wejść w fazę produkcji w 2020 roku. Według Rajendry M Petkara, Dyrektora Technicznego i Szefa Systemu Inżynieryjnego w Tata Motors, niedługo nastąpi punkt zwrotny, w którym wszyscy producenci zaczną produkować samochody elektryczne, dlatego Tata już teraz stara się podążać w tym kierunku. Wszyscy producenci czekają cały czas na obniżenie kosztów baterii, co według Rajendra nastąpi w latach 2020 – 2025, a firma już wtedy chce być przygotowana do motoryzacyjnej rewolucji.

 

Zdjęcia: motorbeam.com; thequint.com