Ładowanie Tesli Model 3 na Supercharger V3 250 kW [WIDEO]

0
Ładowanie Tesli Model 3 na Supercharger v3 250 kW

W ostatnim czasie w Stanach Zjednoczonych pojawiło się kilka pierwszych stacji ładowania Tesla Supercharger v3, które umożliwiają ładowanie samochodów elektrycznych amerykańskiego producenta z rekordową mocą 250 kW.

Jeden z właścicieli Modelu 3 postanowił przetestować nowo powstały 24-stanowiskowy Supercharger v3 w Las Vegas. Przyjechał na miejsce z baterią naładowaną w 8% (26 mil zasięgu) i podłączył samochód do ładowania. Od razu po włożeniu wtyczki do gniazda ładowania można zauważyć, że moc ładowania wzrasta błyskawicznie do 130 kW, następnie przez kilkadziesiąt sekund powoli rośnie, aż uzyskuje deklarowane 250 kW (ponad 1000 mil zasięgu/godzinę). Film zostaje przyspieszony, więc nie należy sugerować się czasem jego trwania, ale warto zwrócić uwagę na zegarek widniejący u góry ekranu TM3, gdzie można łatwo sprawdzić, że w ciągu 18 minut ładowania, zasięg Tesli zwiększył się o 180 mil, tj. około 290 km. Imponujące!

Jak na razie ładowanie z taką mocą dostępne jest tylko i wyłącznie dla Modelu 3. Najnowsze wersje modeli S i X mogą ładować się na Superchargerach v3 z maksymalną mocą 200 kW.