Byton rozpoczyna produkcję modelu M-BYTE

0
Byton M-BYTE

Chińska marka samochodów elektrycznych Byton rozpoczęła przedprodukcję swojego pierwszego modelu M-Byte. Producent ogłosił, że klienci na całym świecie dokonali już ponad 50 000 rezerwacji na ten model.

BYTON M-BYTE – CENA

Zgodnie z zapowiedzią, M-Byte będzie oferowany w cenie początkowej 45 000 euro netto (kwota bez ewentualnych dotacji rządowych).

 

BYTON M-BYTE – MOC, BATERIA, ZASIĘG

Model ten posiada jednostkę napędową o mocy 200 kW i baterię 72 kWh, co przekłada się na zasięg 360 km zgodnie ze standardem WLTP. Firma Byton w komunikacie nie ujawniła jednak ceny konfiguracji 4WD (silnik 300 kW, bateria 95 kWh, zasięg 435 km).

BYTON M-BYTE – PRODUKCJA

Modele przedprodukcyjne, z których niektóre zostaną wykonane ręcznie, będą poddawane jeszcze ostatecznym testom, podczas gdy Byton będzie stopniowo zwiększać produkcję. Chińscy klienci powinni otrzymać pierwsze modele w połowie 2020 roku. Pod koniec 2020 r. Byton zacznie także przyjmować zamówienia z Europy i Ameryki Północnej, których realizacja rozpocznie się planowo w połowie 2021 r.

BYTON – EKSPANSJA POZA CHINY JUŻ SIĘ ROZPOCZĘŁA

Chiński producent EV już zaczął przygotowania do ekspansji na rynki światowe. Firma jest w trakcie prowadzenia negocjacji z potencjalnymi partnerami detalicznymi i posprzedażowymi na docelowych rynkach UE. Byton podaje, że kilka dni temu podpisane zostały listy intencyjne dotyczące współpracy strategicznej między innymi z Hedin Automotive w Szwecji, francuską grupą BYmyCAR, Salvadorem Caetano z Portugalii i Modern Driving ze Szwajcarii.

Według CCO Bytona, Andreasa Schaafa, w rejonie europejskim priorytetem będą Norwegia i inne kraje nordyckie. Schaaf zapewnił jednak, że Niemcy, Holandia, Luksemburg, Belgia, Francja, Szwajcaria oraz Wielka Brytania oczywiście też są dla nich kluczowymi rynkami europejskimi i również te rynki firma będzie chciała stopniowo zdobywać.

Źródło: byton.com