TOP3 producentów EV na świecie w 2019 r.

0

Biorąc pod uwagę sprzedaż pojazdów elektrycznych, rok 2019 zdecydowanie należał do jednej marki. Tesla rozkręciła się z produkcją Modelu 3 na dobre (301 tys. szt.), co dało jej prawie 3-krotną przewagę sprzedaży tego modelu nad znajdującym się na drugim miejscu BAIC EU-Series (111 tys. szt.). Podium najlepiej sprzedających się EV zamknął Nissan Leaf ze sprzedażą 70 tys. egzemplarzy.

Tesla liderem produkcji EV w 2019 roku

 
W kwestii globalnej produkcji pojazdów elektrycznych pierwsze miejsce nie ulega zmianie. Producent z Kalifornii sprzedał w 2019 roku aż 367 tys. Modeli S, 3, X. Na drugim miejscu znalazł się BYD z wynikiem aż o 66% niższym, tj. 221 tys. szt. Z kolei na trzecim miejscu w globalnej sprzedaży uplasował się chiński BAIC z liczbą 160 tys. sprzedanych EV.
Warto zaznaczyć, że obaj chińscy producenci produkują oprócz pojazdów elektrycznych (BEV), również pojazdy hybrydowe z wtyczką (PHEV), które są wliczane do tego zestawienia. Gdyby wziąć pod uwagę tylko czyste elektryki – Tesla byłaby samotnym liderem z ogromną przewagą nad resztą świata.

Źródło: Evvolumes