Iberdrola i Avia rozszerzają sieć ładowania w Hiszpanii i Portugalii

0
Szybka stacja ładowania należąca do firm: Iberdrola i Avia

Iberdrola i Avia zainstalują ponad 500 szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na ponad 100 stacjach paliw w Hiszpanii i Portugalii. Oznacza to przedłużenie istniejącej współpracy z 2019 roku. Poprzednio Iberdrola zainstalowała 48 szybkich ładowarek na stacjach Avia w 24 lokalizacjach w Hiszpanii.

Avia, szwajcarski operator stacji paliw, zamierza osiągnąć ogólnokrajową dystrybucję infrastruktury szybkiego ładowania instalując stacje ładowania na stacjach paliw w Hiszpanii i Portugalii. Iberdrola planuje za to utworzenie w Hiszpanii 25 000 punktów ładowania do 2021 r. Punkty te będą umiejscowione na osiedlach mieszkaniowych, firmach oraz w innych ogólnodostępnych miejscach.

Plan przewiduje również „instalację szybkich, superszybkich i ultraszybkich stacji ładowania na głównych drogach i autostradach”. Ma to na celu dotarcie do wszystkich głównych miast oraz umożliwienie mieszkańcom Półwyspu Iberyjskiego podróżowanie samochodami elektrycznymi po całym kraju. Nie znamy jeszcze mocy ładowania zapowiadanych 500 szybkich ładowarek, z komunikatu prasowego. Wiemy jednak, że stacje ładowania mają być zasilane wyłącznie zieloną energią elektryczną.
 

W ramach współpracy Iberdrola zainstaluje również na stacjach paliw Avia panele fotowoltaiczne. Dzięki temu stacje paliw zasilane będą częściowo energią wyprodukowaną PV. Dodatkowo obie firmy chcą współpracować nad zachętami dla swoich klientów.

Co ciekawe, Iberdrola była także pierwszą hiszpańską firmą, która dołączyła do inicjatywy  Climate Group EV100 i zobowiązała się do elektryfikacji całej swojej floty, a pracownicy zakładów w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii będą mogli również ładować swoje samochody w miejscu pracy.

Źródło: Iberdrola.com