Tesla liderem sprzedaży aut na Islandii w pierwszym kwartale 2020

0
TESLA LIDEREM SPRZEDAŻY SAMOCHODOW NA ISLANDII

Islandia to państwo położone na wyspie w Europie Północnej. Wyspa liczy jedynie około 350 tys. ludności. To tyle co nieco większe miasto w Polsce. Dzięki źródłom geotermalnym prąd na wyspie pochodzi prawie całkowicie z odnawialnych źródeł energii, a ropa, ze względu na położenie geograficzne jest droga. Znaczna część Islandczyków mieszka wokół stolicy kraju – Reykjavíku, dzięki temu ludzie pokonują dziennie niewielkie dystanse, które bez problemu można przejechać autem elektrycznym. W związku z tymi faktami, w ostatnim czasie sprzedaż aut elektrycznych i hybrydowych zaczęła w tym kraju wzrastać.

Przeczytaj też: Tesla publikuje wyniki za 4 kwartał 2019 r.

Tesla zauważając coraz więcej swoich samochodów poruszających się w tej części Europy we wrześniu ubiegłego roku postanowiła uruchomić zamówienia na Modele S, 3 oraz X.

Co więcej, firma otworzyła showroom oraz centrum serwisowe, a pierwsza dostawa samochodów producenta z Kalifornii dotarła w marcu 2020.

Jak się okazało, Tesla dostarczyła 415 samochodów, co spowodowało, że w marcu br. firma Elona Muska sprzedała najwięcej samochodów na Islandii wyprzedzając takie marki jak Toyota czy Volskwagen.

Dzięki dostawie tylu Tesli samochody elektryczne w pierwszym kwartale 2020 stanowiły na Islandii aż 31,7% sprzedaży aut ogółem. Wliczając w to hybrydy typu plug-in, BEV i PHEV stanowiły aż 57,6% sprzedaży w 1Q 2020. To bardzo imponujący wynik!

W przyszłych miesiącach Islandia spodziewa się kolejnej dużej dostawy pojazdów Tesli. Z kolei amerykański producent elektryków planuje rozmieścić tam 4 stacje ładowania Supercharger, aby umożliwić właścicielom tychże aut jazdę po całej Islandii na odnawialnej islandzkiej energii elektrycznej.

Źródło: electrek