Tesla w końcu wchodzi na rynek w Korei Południowej

0

Tesla oficjalnie weszła na rynek w Korei Południowej w sierpniu poprzedniego roku zaraz po tym jak zaczęła przyjmować zamówienia na Modele S i X. Wkrótce potem zabezpieczono współpracę z grupą Shinsegae w celu rozmieszczenia stacji ładowania i otwarcia sklepu w nowym centrum handlowym Starfield Hanam.

Sklep miał zostać otwarty w grudniu 2016 r., ale firmy czekały na certyfikaty rządowe, które zostały wystawione dopiero w zeszłym miesiącu. Obecnie został otwarty pierwszy salon Tesli, a pod koniec tego tygodnia planowane jest otwarcie kolejnego.

Tesla ogłosiła, że dzisiaj zostanie otwarty pierwszy jej salon w Hanam. Znajduje się w zupełnie nowym centrum handlowym, które jest największe w kraju.

Firma użyczyła lokalnym dziennikarzom Model X na jazdy testowe, a sklep udostępniła odwiedzającym.

Oto kilka zdjęć pierwszego sklepu udostępnionych przez Jaehwan Cho na Twitterze:Drugi salon prawdopodobnie będzie otwarty pod koniec tygodnia w ekskluzywnej dzielnicy Cheongdam w Seulu, stolicy Korei Południowej.

Pierwsze dostawy modelu S i X są planowane na czerwiec. Spółka planuje postawić 6 Superchargerów na terenie kraju, żeby w ten sposób wspierać obecnych klientów i przyciągnąć nowych.

Niestety, dla nowych klientów nadal istnieje problem dostępu do zachęt na samochody elektryczne.

Nabywcy Tesli nadal nie mają prawa do hojnego wsparcia oferowanego przez rząd, które wynosi aż do 18 tys. dolarów dopłaty do pojazdu elektrycznego.

Powód braku uprawnień do tej zachęty może wydawać się trochę śmieszny, ponieważ głównym warunkiem otrzymania wsparcia od koreańskiego rządu jest możliwość pełnego naładowania samochodu poniżej 10 godzin używając standardowego gniazdka.

Daje to ogromną przewagę samochodom wyposażonym w małe akumulatory, które mają krótsze zasięgi. Pojazdy z większymi bateriami i dłuższymi zasięgami jak Tesla, mogą ładować się krócej niż 10 godzin, ale używając ładowarek poziomu 2, a nie standardowych gniazd.

Podobno rząd Korei Południowej rozważa zmianę zasad, ponieważ Tesla i BYD wchodzą na rynek z coraz większymi akumulatorami.