Najczęściej wybierane opcje dodatkowe w Modelu 3 przez posiadaczy rezerwacji

0

Ben Sullins z Teslanomics przedstawił nowe narzędzie, dostępne online na całym świecie, które analizuje najpopularniejsze opcje wybierane podczas zamawiania Tesli Model 3. Dane są dostarczane przez stronę internetową stworzoną do śledzenia rezerwacji Modelu 3 Model3Tracker.info, która umożliwia właścicielom rezerwacji wprowadzanie informacji o ich rezerwacjach, w tym o przewidywanych uaktualnieniach, które najprawdopodobniej uwzględnią w swoich zamówieniach, gdy Studio Projektowe Modelu 3 zostanie uruchomione.

Wiosną ubiegłego roku, dane z 1 637 wpisów wskazywały, że 90% osób planuje dodać jedną lub więcej opcji do swojego Modelu 3. Najbardziej popularnym ulepszeniem samochodu w tym czasie była większa bateria. 75% osób zaznaczyło, że są chętne dodatkowo za nią zapłacić.

W październiku liczba osób zarejestrowanych w Model3Tracker wzrosła do 4 321. W tym czasie Paul Carter, który rozpoczął i nadal utrzymuje tą stronę, poinformował, że 7% właścicieli, którzy zarezerwowali Model 3 twierdzi, że sprawdzi każdą dostępną dodatkową opcję. Tylko 5% twierdziło, że nie zamierza dokupować żadnych dodatkowych opcji. Najnowsze dane z tego miesiąca sugerują, że 93% właścicieli rezerwacji Modelu 3 nie kupuje modelu bazowego za 35 000 USD. Oznacza to, że zamierzają oni wybrać jedną lub więcej dostępnych dodatkowych opcji.

Według pomocy wizualnej Sullinsa, 87% mieszkańców Kalifornii dodadzą jedną lub więcej opcji Modelu 3. Najbardziej pożądanym dodatkiem jest Autopilot (69%), potem większa bateria (62%). Cały szklany dach to 55% posiadaczy rezerwacji. Popularne wśród Kalifornijczyków są też farba premium (53%) i dual motor, czyli napęd na 4 koła (52%).

W Nowym Jorku, gdzie należy mieć na uwadze występujące zimy, 72% posiadaczy rezerwacji zaznaczyło opcję napędu 4×4 dla Modelu 3, a 67% chce Autopilota.

Dostępne są również mniej szczegółowe informacje na temat innych państw z całego świata.

Jeśli jesteś właścicielem rezerwacji Modelu 3, zachęcamy Cię dodania informacji do bazy danych Model3Tracker, które pomogą zbudować jeszcze większą próbkę danych.