Model 3 nie będzie dostępny na początku z napędem na wszystkie koła

0

Złe wieści dla posiadaczy rezerwacji na Model 3, którzy chcieliby zamówić pojazd z napędem na wszystkie koła. Prezes Tesli, Elon Musk, powiedział, że dual motor (czyli napęd na wszystkie koła) nie będzie dostępny „do następnego roku”.

Oznacza to, że pojazdy planowane do produkcji w 2017 r. – począwszy od lipca – będzie można skonfigurować tylko z pojedynczym silnikiem napędzającym tylne koła.

Może to być frustrujące dla osób, które złożyły zamówienie pierwszego dnia, chcąc zamówić wyższą wersję Modelu 3, ale Musk potwierdził, że „minimalizują złożoność konfiguracji, aby utrzymać założenia produkcyjne zgodnie z harmonogramem”.

Potwierdził na Twitterze:

Prawdopodobnie zmienią się plany wielu posiadaczy rezerwacji – głównie dla osób w Stanach Zjednoczonych, ponieważ wygląda na to, że wersja na wszystkie koła będzie gotowa do czasu otrzymania homologacji w innych krajach. Kanada może być pierwsza, ponieważ napęd na wszystkie koła jest zawsze bardziej popularny na północy z powodu klimatu.

W konsekwencji „performance version” Modelu 3 nie pojawi się wcześniej niż dopiero po wprowadzeniu podwójnego napędu w 2018 roku.

Musk również potwierdził, że wersja Modelu 3 z kierownicą po prawej stronie nie jest spodziewana przed latem 2018 roku.


Wszystkie te informacje mogą nieco rozczarować wiele osób. Przynajmniej posiadacze rezerwacji mają z dnia na dzień coraz więcej informacji, czego mogą się spodziewać i odpowiednio do tego mogą planować swoje przyszłe konfiguracje.