Aktualizacja 8.1 – nowe funkcje dla wszystkich posiadaczy Tesli

0

Kilka godzin temu poinformowaliśmy o tym, że Tesla wydała aktualizację oprogramowania 8.1, a uwaga została głównie poświęcona udoskonaleniu systemu Autopilot na nowym hardware. Warto dodać, że jest kilka ulepszeń dla wszystkich pojazdów, niezależnie od tego, czy mają Autopilota, czy też nie.

Oto zmiany interfejsu użytkownika:

W „Media App”, Tesla dodała stację radiową w oparciu o utwory, które mamy w zakładce „Ulubione”. Firma napisała w informacji:

„Chętnie słuchasz ulubionych piosenek na Streaming Personal Radio? Możesz teraz odtworzyć stację strumieniową, która składa się z Twoich ulubionych piosenek, a także z piosenek o podobnej tematyce do Twoich Ulubionych. Gdy oceniasz piosenkę kciukiem w górę, dodajesz ją do folderu „Ulubione z radia”.

Działa to w identyczny sposób jak popularna aplikacja Spotify.

W programie „Maps App” Tesla dodała oceny Google i godziny otwarcia firm:

„Szukasz w pobliżu otwartej kawiarni? A może chcesz znaleźć wysoko oceniane SPA? Teraz łatwiej jest wyszukać i wybierać między miejscami docelowymi w Mapach Google. Gdy stukniesz pinezkę dla firmy, pokazujemy jej oceny z Google, zakres cen, numer telefonu, adres i czy jest ona otwarta czy zamknięta.”

Firma Tesla wprowadziła także ulepszenia w zakresie korzystania z poleceń głosowych w Mapach Google.

Po raz kolejny nie wspomniano nic na temat aktualizacji jądra systemu Linux i obiecanych ulepszeń przeglądarki internetowej.

Tesla wprowadziła również nowe ustawienia regulacji zagłówków:

„Dodaliśmy możliwość regulacji zagłówków siedzeń przednich w celu zapewnienia lepszego podparcia głowy i szyi podczas jazdy. Wystarczy nacisnąć przycisk, który służy do regulacji podparcia dolnego, a na ekranie dotykowym pojawi się obraz z siedzeniem. Stuknij obszar zagłówka, a następnie dokonaj korekt. Twoje ustawienia są następnie zapisywane w profilu kierowcy.”

Na koniec, pojawiła się również pewna aktualizacja dla Modelu X. Teraz ten model ma możliwość obniżenia domyślnej wysokości otwierania drzwi Falcon Wing.