Volvo CE prezentuje nowy samochód technologiczny HX2

0

Volvo Construction Equipment rozwija całą gamę autonomicznych pojazdów. W jej skład mają wchodzić pojazdy hybrydowe i elektryczne.We wrześniu 2016 roku zaprezentowany został przez firmę Volvo całkowicie elektryczny koncept samochodu technologicznego o nazwie HX1. Niedawno Volvo CE dumnie zaprezentowało następną generację tego modelu o nazwie HX2.

„Volvo Construction Equipment przedstawił autonomiczny, elektryczny samochód technologiczny HX2 na targach CONEXPO/CON-AGG 2017. Maszyna koncepcyjna drugiej generacji jest częścią projektu badawczego, który ma na celu przekształcenie przemysłu kamieniołomów i kruszyw poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla o 95%”.

W tym momencie specyfikacje techniczne nie zostały ujawnione, ale wydaje się, że HX2 może działać przez 24 godziny na dobę, z pewnymi przerwami na ładowanie. Ta zmiana może przynieść rewolucję w górnictwie zarówno pod względem opłacalności ekonomicznej, jak i przyjazności dla środowiska. Oczywiście autonomiczne pojazdy będą miały funkcje wykrywające w swoim otoczeniu przeszkody czy ludzi.Zdaniem Uwe Müller, głównego kierownika projektu Volvo CE, HX2 jest zupełnie nowym projektem, z technologiami i komponentami takimi jak silniki elektryczne, baterie oraz elektronika, pochodzące z Volvo Group.

Po zbliżającym się projekcie pilotażowym spodziewamy się, że Volvo powiększy ofertę o autonomiczne urządzenia budowlane około 2020 roku.

Poniżej zamieszczamy filmy z Volvo CE HX1 oraz innymi pojazdami autonomicznymi pochodzącymi od Volvo Construction Equipment: