Lucid Air w cenie od 52 500 dolarów

0

Elektryczny luksusowy sedan marki Lucid Air jest już dostępny w USA z ceną bazową $52 500, dzięki uldze podatkowej dla nabywców pojazdów elektrycznych.

Wpłacając depozyt w wysokości $2 500 można zarezerwować podstawową wersję Lucid Air. Samochody z tak zwanej edycji uruchamiającej (Launch Edition), gdzie liczba sztuk będzie ograniczona do 255, wymagać będą wpłacenia zaliczki w wysokości $25 500.

Model podstawowy będzie dobrze wyposażony i przyjemny w prowadzeniu. Lucid Air zapewnia, że zwiększy się komfort jazdy, będzie lepszy interfejs użytkownika oraz lepsza wydajność niż porównywalne cenowo BMW i Mercedes-Benz.

Właściwości bazowej wersji Lucid Air:

– 240-mile zasięgu,
– 400 KM (napęd na tylne koła),
– Cały sprzęt niezbędny do jazdy autonomicznej,
– Ogromna przestrzeń wewnętrzna,
– Dwa kufry, jeden z przodu i jeden z tyłu, o łącznej pojemności ponad 32 stóp sześciennych (podobny do objętości 4-osobową wanną z hydromasażem),
– Reflektory LED,
– Cztery ekrany dotykowe,
– Konfiguracja 5 Użytkowników z tylnej kanapy,
– 10 poduszek powietrznych,
– Aluminiowy dach,
– 19-calowe obręcze kół,
– System audio 10-głośnikowy.

Powyżej modelu bazowego będzie liczba dostępnych opcji, zaprezentowanych na Launch Edition Car Show, która pozwoli konkurować z najlepszymi z dużych luksusowych samochodów.

W pełni wyposażony Lucid Air będzie posiadał:

– 315 i 400 mil zasięgu,
– Do 1000 KM, z napędem na wszystkie koła,
– W pełni aktywne zawieszenie,
– Szklany dach,
– Siedzenia tylne, które odchylają się aż do 55 stopni,
– 21-calowe koła Lucid-design,
– System audio 29-głośnikowy z aktywną redukcją szumów,
– Rozszerzone skórzane wykończenia z odpowiednimi ulepszeniami materiałów.

Cena z pełnym wyposażeniem wyniesie powyżej $100 000.

Firma Lucid otrzymała wiele pytań dotyczących cen i dokładnego wyposażenia wersji Launch Edition, która będzie jako pierwsza realizowana na linii produkcyjnej. Niektóre opcje, takie jak tylne fotele dyrektorskie, nie zostały jeszcze potwierdzone. Samochody z serii Launch Edition będą również posiadały unikalne kolory wyróżniające je od innych wersji.

Lucid Air zostaną wprowadzone do produkcji pod koniec 2018 roku. Dodatkowe szczegóły zostaną podane bliżej początku produkcji.