Citroen zaprezentował w Shanghaju nową hybrydę typu plug-in C5 Aircross

0

Nowy Citroen C5 Aircross – średniej wielkości SUV zadebiutował po raz pierwszy na Shanghai Motor Show 2017.

C5 Aircross ma jeszcze w tym roku trafić do sprzedaży w Chinach, a na rynek europejski przybędzie dopiero w drugiej połowie 2018 roku.

C5 Aircross będzie pierwszym Citroenem dostępnym z hybrydowym napędem typu plug-in e-AWD. Citroen C5 Aircross PHEV łączy silnik benzynowy o mocy 200 KM i dwa silniki elektryczne – jeden napędzający przednie koła, a drugi tylne. To ustawienie daje Citroenowi napęd na cztery koła oraz łączną moc około 300 KM.

W samochodzie będą dostępne cztery tryby jazdy „All-electric” o zasięgu 60 km (37 mil), „Hybrid”, „Combined” i „4X4”. Ta innowacyjna technologia umożliwi ładowanie akumulatora podczas hamowania lub za pomocą silnika spalinowego podczas jazdy.

Stylistyka nowego C5 Aircross jest całkowicie zgodna z koncepcją Aircrossa, która została pokazana na Shanghai Auto Show w 2015 roku. Koncept Aircrossa został pochwalony za swoją barwną stylistykę, niepowtarzalny wystrój i jasne wnętrze. Hybryda ta będzie miała długość 4,5 metra, szerokość 1,84 m i wysokość 1,67 m. Te wymiary plasują Aircrossa w segmencie C dla SUVów.

Wewnątrz znajdują się wygodne fotele, szeroka i wysoka konsola centralna oraz miękkie materiały zwiększające poczucie ochrony i komfortu. Dostępna przestrzeń jest otwarta i pełna światła dzięki panoramicznym dachowi. Z przodu zamontowane są podgrzewane fotele z funkcjami masażu a na tylnej kanapie pozostaje dużo miejsca na nogi.

Nowy C5 Aircross wyposażony jest w 12,3-calowy zestaw wskaźników cyfrowych oraz 8-calowy ekran dotykowy, wyposażony w bezprzewodową funkcję ładowania indukcyjnego dla smartfonów oraz szereg nowoczesnych urządzeń wspomagających jazdę, w tym Active Safety Brake, Active Lane Departure Warning oraz Adaptive Cruise Control z funkcją zatrzymania się. Samochód posiada nawet funkcje kontroli przyczepności i kontroli przy zjeżdżaniu ze wzniesienia Hill Assist, co może oznaczać, że ten crossover nie będzie przeznaczony jedynie na drogi miejskie, lecz będzie można nim bezpiecznie podróżować również po bezdrożach.