Buick Velite 5 debiutuje w Shanghaju

0

Buick Velite 5 zadebiutował na Shanghai Auto Show 2017.Wyposażony w najnowszy inteligentny system napędowy GM (Buick to Chevrolet występujący w Chinach pod tą marką), Buick Velite 5 oferuje zasięg 768 kilometrów (477 mil) w trybie extended-range. Podczas jazdy jedynie na prądzie zapewnia zasięg 116 km, co odpowiada wymaganiom konsumentów na dojazdy do pracy przy zerowej konsumpcji paliwa oraz zerowej emisji.

Velite 5 jest pierwszym hybrydowym pojazdem produkowanym w Chinach, którego zużycie paliwa wynosi poniżej 1,0 litra na 100 km, – zaledwie 0,9 l/100 km.

Bazujący na Chevrolecie Volcie – Buick Velite 5 wyposażony jest w sprawdzoną przez GM skrzynię biegów EVT. System posiada podwójny, wysokowydajny silnik elektryczny. Obsługuje on hybrydowy silnik spalinowy z bezpośrednim wtryskiem o pojemności 1,5 oraz silnik elektryczny.

Dzięki dotychczasowej łącznej sprzedaży detalicznej ponad 8 milionów samochodów marki Buick w Chinach, firma angażuje się w poszerzenie portfela swoich nowych pojazdów. Zgodnie ze strategią Buick Blue, firma w ciągu najbliższych dwóch lat wprowadzi do Chin dodatkowe nowe pojazdy, w tym: hybrydy, hybrydy typu plug-in oraz samochody elektryczne.