Fastned wkracza na rynek niemiecki

0

Fastned, firma zajmująca się budową europejskiej sieci stacji szybkiego ładowania, rozszerza swoją działalność wkraczając na rynek niemiecki. Holenderska firma posiadająca w Holandii już 58 stacji ładowania ogłosiła, że weszła w posiadanie 14 nowych lokalizacji w Niemczech.

Na każdej z nowych stacji będzie kilka szybkich ładowarek. Ładowarki te będą dostosowane do następnej generacji samochodów elektrycznych, co oznacza, że moc ładowania będzie w nich wynosić 150 – 350 kW. To będą pierwsze tego typu stacje ładowania w Niemczech, które będą dostępne dla wszystkich pojazdów elektrycznych. Pomimo różnych wtyczek do ładowania w różnych samochodach na stacjach Fastned dostępne są 3 typy wtyczek. Nowe stacje będą w stanie naładować samochód elektryczny o zasięgu 500 km w zaledwie 15 minut!

Fastned zobowiązuje się do otwarcia stacji jeszcze przed wprowadzeniem na rynek głównych nowych samochodów elektrycznych, takich jak Audi Q6 e-tron, Volkswagen I.D., Porsche Mission E, Tesla Model 3 i Jaguar I-PACE.

Fastned prężnie pracuje nad rozwojem swoich stacji w nowych miejscach poza Holandią. W celu ekspansji firmy do innych krajów prowadzone są rozmowy z lokalnymi władzami i osobami prywatnymi, które posiadają działki w dobrych lokalizacjach blisko autostrad. W nadchodzących miesiącach firma liczy na podpisanie kolejnych kontraktów zarówno w Niemczech jak i w innych państwach. Dzięki temu, Fastned stawia kolejne kroki w kierunku rozwoju ogólnoeuropejskiej sieci szybkiego ładowania.

Michiel Langezaal CEO Fastned powiedział:

 

Jesteśmy świadkami rozpoczęcia odwrotu od samochodów spalinowych na rzecz aut elektrycznych. Towarzyszy temu przemiana stacji benzynowych na stacje szybkiego ładowania, gdzie pojazdy elektryczne będą mogły szybko się naładować i dalej kontynuować swoją podróż. Fastned buduje ogólnoeuropejską sieć stacji szybkiego ładowania, która zapewni swobodę kierowcom aut elektrycznych przemierzających Europę. W momencie, gdy szybkość ładowania wzrośnie – ładowanie stanie się jak tankowanie samochodu spalinowego, a stacje szybkiego ładowania w przyszłości zastąpią stacje benzynowe.