Skoda Vision E – nadzieja na pierwszego SUVa o dużym zasięgu w przystępnej cenie?

0

Na Shanghai Auto Show 2017 Skoda zaprezentowała swój całkowicie elektryczny model – Vision E. Niedawno opisywaliśmy koncept pierwszego elektrycznego SUVa od Skody, który w zeszłym tygodniu ujrzał światło dzienne.Na pewno premiera elektrycznego SUVa akurat w Chinach nie należy do przypadku. Chiny to rynek, na którym sprzedaje się najwięcej samochodów konwencjonalnych oraz elektrycznych. Spodziewany w 2020 roku model Vision E na pewno będzie chciał osiągnąć na tym rynku sukces.

Wideo z prezentacji modelu na Shanghai Auto Show:

Skoda jest znana z produkcji samochodów mających dobry stosunek jakości do ceny. Można mieć nadzieję, że Vision E na tle obecnie produkowanych samochodów elektrycznych również będzie charakteryzował się przyzwoitą ceną.Skoda potwierdza, że zasięg samochodu będzie wynosił ponad 500 km. Nowy, elektryczny SUV będzie zbudowany na modularnej platformie Grupy Volkswagena dla aut elektrycznych MEB. Napędzać będą go dwa silniki umieszczone na przedniej osi wytwarzające łącznie 225 kW mocy.

Czeski producent ujawnił również, że ładowanie tego modelu będzie bardzo szybkie. Od 0 do 80% bateria zostanie naładowana w pół godziny, pod warunkiem, że będzie ładowany z nadchodzących od VW ładowarek CCS Combo 150 kW.

Strategia Skody na najbliższe lata wydaje się być bardzo atrakcyjna. Do 2025 Skoda wprowadzi pięć całkowicie elektrycznych modeli, wraz z nieujawnioną do tej pory liczbą hybryd typu plug-in, które mają stanowić co najmniej 25% całkowitej sprzedaży tej marki.

Dane techniczne:

Dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 225 kW
Zasięg 500 km
Prędkość maksymalna 180 km/h
Możliwość ładowania indukcyjnego o maksymalnej mocy 11 kW
Szybkie ładowanie 80% pojemności akumulatora w ciągu 30 minut

Nowe systemy wspomagania kierowcy:
Asystent jazdy w korku
Autopilot dla jazdy autostradą
Car park autopilot
Educated Parking
Wymiary:
Długość 4688 mm
Szerokość 1924 mm
Wysokość 1591 mm
Rozstaw osi: 2851 mm
Poniżej kilka zdjęć zrobionych na Shanghai Auto Show: