Waymo zamawia 500 sztuk Chrysler Pacifica Hybrids do dalszego testowania jazdy autonomicznej

0
Pod koniec ubiegłego roku, Fiat Chrysler Automobile wysłał 100 specjalnie zaprojektowanych hybryd modelu Pacifica do Waymo (firma zajmująca się rozwojem samochodów autonomicznych). Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Waymo chce kupić dodatkowe 500 autonomicznych hybryd typu plug-in do wykorzystania w Arizonie. Wkrótce, mieszkańcy Phoenix będą mieli do dyspozycji 600 samojeżdżących samochodów Pacifica Hybrids.
Waymo mówi: 
Jako początkujący użytkownik, będziesz mógł korzystać z naszych samojeżdżających samochodów aby odwiedzać miejsca, w których bywasz codziennie, od pracy, szkoły po kino i inne. Potem będziesz mógł podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami z naszym zespołem, aby pomóc w kształtowaniu przyszłości, jak nasze samojezdne samochody mają działać.
Na początku zatrudniony będzie pracownik Waymo, który będzie siedział na fotelu kierowcy, jedynie na potrzeby wystąpienia sytuacji awaryjnych. Poza tym, samochód właściwie będzie prowadził się sam. Program Early Riders zapewni również kierowcom dostęp do samojezdnych pojazdów Lexus RX450h. Waymo mówi, że jeśli zostaniecie przyjęci do programu, możecie jeździć za darmo tyle ile chcecie.

Samojeżdżace Pacifica Hybrids nie są na razie dostępne do sprzedaży dla społeczeństwa. Jak Waymo utrzymuje się i zarabia na testowaniu autonomicznej technologii – tego jeszcze nie wiadomo. Prezes Waymo, John Krafcik, powiedział w USA Today:

Powiedziałbym, że naszym modelem biznesowym jest TBD (to be determined – do ustalenia), a najważniejszą sprawą, o którą tu chodzi, jest to, aby dowiedzieć się, jak ludzie rzeczywiście korzystają z takiej usługi. To nasze pierwsze interakcje z ludźmi w naszych samochodach. Jest to duży krok dla nas.