Tesla Model Y spodziewana na koniec 2019 lub początek 2020 roku

0
Static photo, Colour: electric green

Podczas rozmowy konferencyjnej z analitykami po wynikach finansowych Tesli w pierwszym kwartale, prezes Elon Musk powiedział, że Modelu Y (nadchodzącego crossovera Tesli) można się spodziewać w 2020 roku lub w najlepszym wypadku w końcówce 2019 r.

Musk opisuje ten model jako kluczowy element do osiągnięcia przez Teslę sprzedaży miliona samochodów rocznie w 2020 roku.

Prezes Tesli potwierdził, że pojazd zostanie zbudowany na nowej platformie, co oznacza zmianę planów Tesli, ponieważ firma wcześniej ujawniała plany budowy pojazdu na tej samej platformie, co Model 3.

Wspomniał także o dużej zmianie, która zostanie wprowadzona wraz z nową platformą: Tesla pozbędzie się 12-woltowej instalacji elektrycznej. Oznacza to, że nie będzie więcej stosowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych oraz inny sposób zasilania elektroniki w samochodzie. Musk twierdzi, że znacząco zredukuje całkowite okablowanie i w ten sposób uprości proces produkcji.

Mniej przewodów oznacza łatwiejszą automatyzację w procesie produkcji, a Musk planuje zupełnie inną, bardziej zautomatyzowaną linię produkcyjną dla Modelu Y.

Jeśli chodzi o Model Y to Tesla nie opublikowała na ten temat jeszcze zbyt wielu informacji. Musk jedynie potwierdził, że pojazd będzie wyposażony w drzwi typu „Falcon Wing”, takie jak w Modelu X.