Honda zaprezentuje swój całkowicie elektryczny samochód tej jesieni

0

Honda podobnie jak większość głównych producentów samochodów z Japonii i Korei jest nadal bardzo zaangażowana w wodorowe ogniwa paliwowe. Ten powód jest przyczyną niewielkiego rozwoju pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi wśród tych producentów.

Chociaż Honda widzi w jakim kierunku zmierzają trendy w motoryzacji, najwyraźniej nie jest jeszcze całkowicie gotowa zrezygnować z ogniw paliwowych i w ramach planu strategicznego Vision 2030 ogłosiła plany wzmocnienia rozwoju pojazdów elektrycznych. Skutkiem tych planów jest zaprezentowanie całkowicie nowego samochodu elektrycznego jesienią tego roku.

Vision 2030 zawiera również harmonogram dotyczący pojazdów autonomicznych. Honda planuje do 2020 roku stworzyć samochód autonomiczny poziomu trzeciego, a w 2025 r. będzie to już poziom 4:

To pokazuje i potwierdza, że Honda dołącza do grona innych producentów samochodów i w najbliższych latach ma zamiar skupić się na rozwoju autonomicznej jazdy, samochodach elektrycznych i wodorowych.Bardziej bezpośrednio związany z pojazdami elektrycznymi prezes i dyrektor generalny Hachiko Hachigo-san wspomniał, że planują ogłosić nowy pojazd zasilany baterią przed końcem roku.

Prezes i dyrektor generalny Hondy – Hachigo-san powiedział:

Wzmocnimy rozwój pojazdów na ogniwa paliwowe oraz pojazdów elektrycznych. Dodatkowo oprócz modelu przeznaczonego jedynie na rynek chiński, którego sprzedaż zaplanowana jest w jeszcze w tym roku, samochód elektryczny dedykowany na inne rynki jest w fazie opracowywania. Zamierzamy zaprezentować ten model na auto show jeszcze tej jesieni.

Auto show, które odbędzie się jesienią to Frankfurt Motor Show i tam prawdopodobnie możemy się spodziewać pierwszej prezentacji nowego, całkowicie elektrycznego samochodu od Hondy.

Prezes Hachigo-san dodał, że spodziewa się, że dwie trzecie globalnej sprzedaży Hondy będzie składać się z pojazdów elektrycznych.