Nowe, darmowe punkty ładowania w łódzkiej Manufakturze

0
Trzy punkty ładowania w centrum handlowym Manufaktura w Łodzi

Siedem lat temu, Manufaktura była pierwszym miejscem w Łodzi gdzie można było „zatankować” samochód elektryczny. Na początku sierpnia miejsce przeznaczone dla EV zostało zmodernizowane i w centrum handlowym zostały oddane do użytku 3 punkty ładowania.

Centra handlowe coraz więcej uwagi poświęcają doświadczeniom okołozakupowym towarzyszącym wizycie w obiekcie. To właśnie customer service staje się coraz częściej czynnikiem decydującym o lojalności klientów. Równie ważne, jak wprowadzanie nowych usług, jest ciągłe poprawianie ich jakości.
Przed siedmioma laty właśnie w Manufakturze powstał pierwszy w Łodzi punkt bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych. Dziś jest to już strefa, w której
mieszczą się trzy stanowiska ładowania. Nic w tym dziwnego, rynek samochodów
elektrycznych sukcesywnie rośnie i nic nie wskazuje na to, by ta tendencja miała się zmienić. W pierwszej połowie 2019 roku w Polsce sprzedano 945 samochodów
elektrycznych, a przez cały ubiegły rok 620. Polska każdego roku znajduje się coraz wyżej w tabeli sprzedaży elektrycznych pojazdów w Europie, wyprzedzając m.in. Węgry, Czechy czy Islandię.

Nowa strefa ładowania znajduje się niedaleko sklepu Kakadu, wjeżdża się do niej od strony ulicy Drewnowskiej. Stacja jest wyposażona w trzy punkty ładowania AC o mocy 22 kW każdy. Partnerem projektu jest firma Veolia Energia Łódź S.A., dzięki temu ładowanie jest bezpłatne. Stacja jest samoobsługowa, czynna codziennie w godzinach otwarcia galerii handlowej.

Klienci Manufaktury posiadający ekologiczne samochody mogą bezpłatnie zostawić swoje pojazdy w strefie ładowania i w tym czasie udać się na zakupy bądź skorzystać z oferty gastronomicznej lub kulturalnej centrum.