W Szanghaju otwarto właśnie największy Supercharger na świecie

0

Tesla otworzyła właśnie swoją największą jak do tej pory stację ładowania Supercharger na świecie! Znajdziemy tam aż 50 ładowarek Supercharger! Supercharger znajduje się w Lilacs International Commercial Centre w Shanghaju. Choć firma jeszcze zrobiła oficjalnego otwarcia, to na chińskiej mapie z Superchargerami nowa stacja została już umieszczona. Samochody będzie można tam ładować przez całą dobę.

Pierwsi właściciele Tesli już mogli skorzystać z nowego punktu i to oni zrobili poniższe zdjęcia. Trzeba przyznać, że ten ogromny Supercharger robi niesamowite wrażenie. Rzędy ładowarek zdają się nie mieć końca.

   

Na chińskiej mapie stacji ładowania można zauważyć, że w pobliżu największej stacji znajdują się dziesiątki innych stacji z Superchargerami, na których jest od 4 do 10 stanowisk. W przyszłości planowanych jest tam jeszcze 9 nowych stacji. To wynik niesamowitej popularności Tesli w tym rejonie świata.

Tesla ma w planach do końca roku postawić jeszcze około 1000 nowych superładowarek. Jest to ukłon firmy w stronę kraju z największym rynkiem motoryzacyjnym na świecie.

Co więcej, Tesla podobno doszła w końcu do porozumienia z władzami Szanghaju w sprawie budowy fabryki w Państwie Środka. Samochody produkowane na rynek chiński będą zaopatrzone w podwójny port ładowania, przystosowany do ładowania w domu w standardzie GB/T oraz do ładowania na Superchargerach.